IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100. YIL MÜZİK PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

                            100. YIL MÜZİK PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI                 Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 100.yıl müzik projesi kapsamında Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen başkanlığında toplantı yapıldı.
 100. YIL MÜZİK PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

                               100. YIL MÜZİK PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

              Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 100.yıl müzik projesi kapsamında Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen başkanlığında toplantı yapıldı.

             Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen başkanlığında şube müdürü İstek Bulut ve ilde görev yapan Müzik öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarına öğrencilerden oluşan büyük bir orkestrayla katılım sağlamak,  ülkemizde sanat kültürünün yaygınlaşmasını ve farkındalığının artması için yapılacak çalışmalar ele alındı.

               İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen'in açılış konuşmasıyla başlayan bilgilendirme toplantısı Şube Müdürü İstek Bulut'un Milli Eğitim Bakanlığının 100. Yıl Müzik Projesi ile ilgili teknik bilgileri içeren sunumuyla devam etti

              İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:"Değerli arkadaşlar, bugün çok güzel bir amaçla toplanmış bulunmaktayız. Yapacağımız çalışmalarla İlimizde sanatsal anlamda bir ilerleme sağlayacağız. Tüm toplantılarımız da ve öğretmen buluşmalarında sürekli dile getirdiğimiz gibi çocuklarımızın güzel sanatlar alanında kendilerini geliştirmeleri için gerekli her türlü çalışmayı hayata geçirmeliyiz. Bu anlamda siz değerli müzik öğretmenlerimize büyük bir görev düşüyor. Şimdiye kadar yaptığınız çalışmalarla öğrencilerimizin sanatsal yönlerine büyük bir katkı sağladınız. Yaptığınız başarılı çalışmalardan ötürü hepinize teşekkür ederim.

 Bakanlığımız 2023 Vizyonunda hedeflendiği gibi Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında "100. Yıl Müzik Projesi" adlı bir projeyi hayata geçirdi. Bu proje ile Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarına öğrencilerden oluşan büyük bir orkestrayla katılım sağlayacağız. Ayrıca okullarımızda sanat kültürünün yaygınlaşmasını ve farkındalığının artmasını sağlayacağız. Bu anlamlı ve güzel projeye vereceğiniz katkılardan dolayı şimdiden hepinize teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi.

 

               Toplantıda İl koordinatörleri seçimi yapılırken,projede görev alacak  gönüllü öğretmenleri belirlendi ve öğrencilerin seçimi ve enstrümanların temini konuları görüşüldü

09-04-2021

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.