IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinde 15 Temmuz Şehitleri köşesi Açıldı.

15 Temmuz Şehitleri  Anadolu Lisesinde 15 Temmuz Şehitleri köşesi Açıldı.         15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşanan kahramanlıkları unutturmamak amacıyla Iğdır 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nde 15 Temmuz Milli İrade Köşesi açıldı.      
15 Temmuz Şehitleri  Anadolu Lisesinde 15 Temmuz Şehitleri köşesi Açıldı.

15 Temmuz Şehitleri  Anadolu Lisesinde 15 Temmuz Şehitleri köşesi Açıldı.

        15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşanan kahramanlıkları unutturmamak amacıyla Iğdır 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nde 15 Temmuz Milli İrade Köşesi açıldı.

          Okul Müdürü Ali Ekber Acar tarafından hazırlanan  Köşenin açılışını Vali Ahmet Turgay  Alpman Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu  yaptı.

Vali Ahmet Turgay Alpman, 15 Temmuz gecesinde gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı milletin bir kahramanlık destanı yazdığını belirterek, “O gece milli şuur ortaya çıktı. Milletimiz özgür iradesiyle seçtiği Cumhurbaşkanına ve Meclisine sahip çıktı. Vatan, millet, bayrak sevgisi, yüreğinde Allah sevgisi olan halkımız ellerinde sadece Türk Bayrağı ile F-16’lara, helikopterlere, tanklara ‘dur” diyerek tıpkı Çanakkale’deki gibi kahramanlık destanı yazdı” dedi.

                Öğrencilere hitap eden  Alpman,Okuyun derslerinizde başarılı olun bu vatan sizden hizmet bekliyor.”şeklinde konuştu.

          Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, de “Türk Milleti tarih boyunca büyük olaylara şahitlik etti. Bir millet hürriyet ve bağımsızlık şuuruyla ayakta kalır.15 Temmuz’da 17 yaşından 60 yaşına kadar bütün milletimiz bu şuura sahip olduğunu gösterdi. Şehitlerimizi unutmayacağız. Çok güzel bir köşe hazırlanmıştır emeği geçen herkesi kutluyorum.Hiç Kimse 15 Temmuz şehitlerini diğer şehitlerimiz unutmasın bugün özgürsek şehitlerimiz sayesindedir  “dedi.

                  okul girişine  FETÖ´nün darbe girişimi sırasında şehit olanlardan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak´ın koruması Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın ile FETÖ´nün darbe girişiminde savaş uçakları ile bombalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı binasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen 48 yaşındaki Başkomiser Bülent Yurtseven ‘in Cumhurbaşkanının fotoğrafları ve öz geçmişleri konuldu.

               Okul Müdürü Ali Ekber Acar  “ 15 Temmuz´u unutturmamak, şehitleri her zaman hatırlamak adına okulumuzun girişine   Iğdırlı şehitlerimizin, öz geçmişleri ve fotoğraflarını koyduklarını belirterek, Yine bunun büyük ebatlarını okulumuzun koridorlarına ve değişik birimlerine asmak suretiyle öğrencilerimizin darbe girişimini unutmamalarını sağlamayı amaçladık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Gençliğimiz tarihini bildikçe, milli ve manevi değerlerine sahip oldukça bu ülke dünya var oldukça baki olacaktır. " Bizde okul olarak 15 Temmuz şehitlerini anmak adına bu köşeyi hazırladık. Şehitlerimiz Cumhuriyetimiz için can verdiler. Onlara layık olacağız." ifadesini kullandı.,.”

                   Öğrencilerde “şehitlerimizin adının panoda yaşatılması güzel olay 15 Temmuz darbesini,unutmayacağız.Okul idaresine teşekkür ederiz”dediler.

 

 17-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-201717-02-2017

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.