IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

70. YIL CUMHURİYET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET

 T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan İnme ve Nörolojik Problemi Olan Hastalarda Acil Müdahale, Tedavi ve Bakım Uygulama Becerilerinin AB Düzeyinde Geliştirilmesi" adlı Erasmus+ Programı Meslek projesi kapsamında Iğdır 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 08 Temmuz-29 Temmuz  tarihleri arasında 3 haftalık İsveç’e yaptığı gezi tamamlandı.
70. YIL CUMHURİYET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET

             T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan İnme ve Nörolojik Problemi Olan Hastalarda Acil Müdahale, Tedavi ve Bakım Uygulama Becerilerinin AB Düzeyinde Geliştirilmesi" adlı Erasmus+ Programı Meslek projesi kapsamında Iğdır 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 08 Temmuz-29 Temmuz  tarihleri arasında 3 haftalık İsveç’e yaptığı gezi tamamlandı. Okul Müdürü Şengül YILDIZ, Müdür Başyardımcısı Serdar ÜNSAL ve bir grup  öğrenci İl Milli Eğitim Müdürü  Hakan CIRIT’ı  ziyaret ettiler. İsveç’te  yaptıkları proje çalışması ile ilgili olarak bilgi veren öğretmen ve öğrenciler, projenin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini, 3 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katıldıklarını, Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağladıklarını, hafta sonlarında planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle İsveç’i tanıma ve öğrenme fırsatı da yakaladıklarını ve bu tür projelerin faydalı olduğunu, hayata bakış açılarında değişiklik olduğunu belirttiler.


               İl Milli Eğitim Müdürü  Hakan CIRIT da  öğrencilere neler öğrendiklerini ne gibi kazanımlar kazandıklarını sorarak, “Şanslı öğrencilersiniz, İsveç’i gezdiniz geldiniz. Türkiye’miz ile İsveç’i karşılaştırdığınızda  bazı farklar olduğunu gördünüz. Kültürel ve yaşayış farklılığı, orada edindiğiniz olumlu faydalı Türk ve Müslüman insanına uyan kazanımları yaşantınıza çevrenize aktarabilirsiniz. Hedefinizi yüksek tutun, üniversite  okuyun ki yabancı diliniz olsun. Sizler geleceğimizsiniz. Yabancı dilin önemini gördünüz. Bir dil bir insan, iki dil iki insandır. Bu projede emeği geçen  idarecilerinizi kutluyorum." dedi.

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.