IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANA OKULLARINA KUŞ YUVASI

ANA OKULLARINA KUŞ YUVASI                 Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilde bulunan ana okulları için kuş yuvası yaptı.
ANA OKULLARINA KUŞ YUVASI

ANA OKULLARINA KUŞ YUVASI

                Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilde bulunan ana okulları için kuş yuvası yaptı.

Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı kuş yuvaları ana okullarına dağıtılmaya başlandı.

        " Ana okullarını Kuş evleriyle donatacağız”
 Iğdır 75. Yıl anaokulunda düzenlenen programda Ecdadın hayvan sevgisini hatırlatan il Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, , insan ve hayvan sevgisini insanlara erken yaşlarda öğretmek gerektiğini söyledi. 
              Yapılan projenin bu anlamda çok önemli olduğunu kaydeden Cırıt, ’’Ecdadımız evcil olsun ya da olmasın diğer hayvanlar için de vakıflar, hastaneler kurmuştur. Soğuk kış günlerinde kurtların aç kalmamaları için kar kış demeden ıssız dağ başlarında et dağıtmışlar, kedi hastaneleri açmışlardır. Eğer insan çevre bilincine sahip değilse, yaşadığı dünyayı kendisinden sonra başkalarının da kullanacağını idrak edemez. Yaşadığımız doğal çevre bize geçmişten kalan bir miras değil; korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere en güzel şekilde aktarılması gereken bir emanettir. Bu kapsamda etkinliğe katılan duyarlı öğrencilerimizi gözlerinden öpüyorum. Bu çalışmanın düzenlenmesinde emeği geçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerini öğrencilerini kutluyor ve teşekkür ediyorum’’ dedi. 
        Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürü Mete Türkoğlu’da “Orman ve Su işleri müdürlüğü olarak çocuklarımıza hayvan doğa sevgisini aşılıyoruz. Çocukların ileriye dönük gelişimi açısından hayvan ve doğa sevgisi  çok önemli . Milli Eğitim Müdürlüğü ana okullarına kuş yuvası projesi başlatmıştır kendilerini kutluyorum. Desteğimiz sürecektir.”şeklinde konuştu.

            Amaçlarının çocuklara doğa sevgisini aşılamak olduğunu söyleyen Okul Müdürü Necdet Özer ‘de öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak için okul atölyemizde bu kuş yuvalarını yaptık ana okullarına asacağız. 60 adet yaptık her anaokuluna asarak çocuklarımıza kuş hayvan sevgisini aşılamak istiyoruz “dedi.

           Kuş evleri Anaokulu öğrencileri ile birlikte okulun belli yerlerindeki ağaçlara konuldu. Ağaçlara asılan kuş yuvalarına miniklerin el atması ile ayrı bir anlam kattı. Çok sayıda kuş yuvanın asıldığı etkinlikte öğrencilere canlılara karşı duyarlılık oluşturulması amaçlandı. 

            Mutlulukları ve sevinçleri gözlerine yansıyan minik çocuklar da, kuşları sevdiklerini söylediler.

              Okulun yaptığı etkinliğe  Milli eğitim şube müdürü Süleyman Güneş,okul müdürü Tulay Atakav  öğretmen ve öğrenciler Katıldı.

12-11-201612-11-201612-11-201612-11-201612-11-201612-11-201612-11-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.