Haberler Bahar Şenliği Tadında Karne Töreni

Bahar Şenliği Tadında Karne Töreni

Besti Aydeniz Teknik ve Kız Meslek Lisesi’nde düzenlenen karne töreni Milli Eğitim Müdürümüz Dinçer ATEŞ, Şube Müdürü Halis ERDOĞAN, Şube Müdürü Yüksel GÜLAÇ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Levent GÜREL, Okul Müdürü Arif IŞIK, Öğretmenler, Veliler ve Öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

 

        Besti Aydeniz Teknik ve Kız Meslek Lisesi’nde düzenlenen karne töreni Milli Eğitim Müdürümüz Dinçer ATEŞ, Şube Müdürü Halis ERDOĞAN, Şube Müdürü Yüksel GÜLAÇ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Levent GÜREL, Okul Müdürü Arif IŞIK, Öğretmenler, Veliler ve Öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan karne töreni Okul Müdürü, Milli Eğitim Müdürü Dinçer ATEŞ ve başarılı bir öğrencinin konuşmasıyla devam etti. Okul Müdürü Arif IŞIK konuşmasında, “Her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğinde sahipleri olmaktadırlar. Bu vesileyle siz öğrenciler, bu dönem sonunda kendinizle girişeceğiniz bir iç muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede diğer döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız” dedi.

        Milli Eğitim Müdürü Dinçer ATEŞ’te “Sevgili öğrenciler 8 ay süren bu eğitim maratonunu sizlerle birlikte bitiriyoruz. Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir; ancak alacağınız karneler sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Kızlarımızın hayattaki önemi ve yeri biz doğar doğmaz annelerle başlıyor, hayatımızın her zaman en önemli yerinde duruyorlar. Sizler de gelecekte birer anne olacaksınız ki kabul etmeliyiz kızlarımız sosyal hayatta olması gerektiği yerde değiller. Bizim burada sıklıkla sizin yanınızda olmamızın sebebi; sizin sosyal hayatta daha fazla olmanız içindir. İyi bir tatil geçirmenizi temenni ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

        Halk Eğitim Merkezi, Eğitim Uygulama Okulu ve Kız Meslek Lisesi’nin el sanatları ve çalışmaları sergisi töreni renklendirirken, Kafkas Ekibi ve Halk Oyunları Ekibi de büyük ilgi gördü. Müdürümüz ATEŞ; okul birincisi olan öğrenciye hediye ve belgesini, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını ve Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen okuma-yazma kursu sertifikalarını da tek tek vererek tebrik etti. Program sonunda da Okul Müdürü Arif IŞIK ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü temsilcisi, Milli Eğitim Müdürümüz Dinçer ATEŞ’e hediyelerini takdim ettiler.

2345667

 Yayın:26.06.2012 - Güncelleme:26.06.2012 - 13:57 - Görüntülenme:451