IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKAN GÖNEN OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPTI

                                                               HAKAN GÖNEN OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPTI                     Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,  Haydar Aliyev Fen Lisesinin Konferans Salonunda Merkez Ortaokul ve Lise Müdürleriyle aylık değerlendirme toplantısı yaptı.    
                           HAKAN GÖNEN OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPTI

                                                          HAKAN GÖNEN OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPTI

                    Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,  Haydar Aliyev Fen Lisesinin Konferans Salonunda Merkez Ortaokul ve Lise Müdürleriyle aylık değerlendirme toplantısı yaptı.

                     Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Budanur, il ve İlçe şube Müdürleri  okul müdürleri katıldı.

                     İl Müdürü Hakan Gönen’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Okulların eğitim öğretim ortamlarının durumları, öğrenci başarıları, devamsızlıklar ve disiplin durumları, rehberlik çalışmaları, proje ve işbirliği çalışmaları, sosyal etkinlik çalışmaları, okul sağlığı çalışmaları, yönetim konusu, mevcut durum ve ulaşılması gereken hedefler konusunda değerlendirmeler yapıldı. 

                  Akademik başarı, okul güvenliği, devam oranları, projeler, sosyal ve kültürel etkinliklerin masaya yatırıldığı toplantıda, yapılacak çalışmalar gözden geçirildi. Ayrıca, liselerin son üniversitelere giriş sınavlarındaki ortalamaları incelendi.

                  Toplantıda konuşan Müdür Gönen,” Okullarımız ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında koordineli çalışmanın, okullarımız da oluşabilecek istenmeyen olayların önüne geçilmesi ve olumsuzlukların müdürlüğümüz ile paylaşılarak en kısa ve doğru bir şekilde çözümleneceği hususunda çok büyük fayda sağlayacağını belirtti.

                 İl Müdürü Hakan Gönen ,”Eğitimde başarıyı yakalamanın önemli bir bölümünün düzenli olarak yöneticilerle bir araya gelip, sorunları tartışıp, hep birlikte çözüm yollarını bulmaktan geçtiğini belirterek, Iğdır’da bir eğitim seferberliği var. Her geçen gün daha iyi duruma gelmek için bir önce ki seneden daha çok çalışmalıyız çabalamalıyız. İlimiz geneli liselerden mezun olan öğrencilerimizin üniversitelere yerleştirilmelerine yönelik okul bazlı kapsamlı bir araştırmanın yapılması gerekir. Bu gençler bizim gençlerimiz, bizim öğrencilerimiz ve sahip çıkmamız gerekir.Her okul müdürü biz neyiz, ne olabiliriz, neyi hedefliyoruz sorularının sorulması gerekir. Gerçekten uğraşılan bir hedefe ve o hedefin altının iyi doldurulması gerekir. Geçici başarılar değil, kalıcı ve sürdürülebilir başarılar elde etmek için uğraşmalıyız. Mevcut durumumuz ve hedeflerimiz doğrultusunda başarılar elde edebiliriz.Ortaokul müdürlerimiz son sınıf öğrencilerini LGS sınavlarına en iyi şekilde hazırlamalıdır.“ dedi.

 

24-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.