IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKAN GÖNEN REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

                                                                        HAKAN GÖNEN REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI                 Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,Iğdır da  görev yapan  tüm okulların rehber öğretmenleriyle yürütülen faaliyetler hakkında bir toplantı yaptı.               
                 HAKAN GÖNEN REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

                                                     HAKAN GÖNEN REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

                Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,Iğdır da  görev yapan  tüm okulların rehber öğretmenleriyle yürütülen faaliyetler hakkında bir toplantı yaptı.

                   Ziya Gölkalp Ortaokulu konferans salonunda yapılan toplantıya, şube müdürleri Sedat Bilir, Süleyman Güneş, Rehberlik Araştırma merkezi Müdürü Hüseyin Işık rehber öğretmenler katıldı.

                     İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Gelecek nesillerin sağlam bir temel üzerinde inşa edilmesi için tüm öğretmenlere, özellikle de rehber öğretmenlere büyük görevler düştüğünü belirterek öğrencilerin geleceklerini şekillendirmelerinde rehber öğretmenlerin önemli bir rol üstlendiğini belirtti.

             Gönen, “Bireyin kendini anlaması, problemleri çözmesi, gerçekçi kararlar alması, çağdaş dünyanın ihtiyacı olan, mutlu, üretken insanlar olabilmesi, çevresine dengeli, sağlıklı bir şekilde uyum sağlaması amacıyla, Rehberlik faaliyetlerinin çocuğun şekillenmesinde etkili olduğunu söyledi.

           Hakan Gönen,  Başarılı öğrencileri, bir bireyi eğitim aşamasında hiç kimsenin heba etmeye hakkı yok. Herkes üzerine düşen sorumluluğun bilinci ile “İyi bir insan yetiştirme” çabası içerisinde olmalıdır. Öğrenci sayısına bağlı olarak hepimizin sorumluluğu artmaktadır” dedi.

             Toplantıda , Öğrencilerin devam devamsızlık durumları, Aile ziyaretleri, Uyuşturucu madde kullanımı ve madde bağımlılığı, Özel Öğretim gerektiren Öğrencilerin tespiti ve RAM’a yönlendirilmesi, Okullarda şiddeti önleme çalışmaları ve alınacak tedbirler ile çocukların suça bulaşmadan alınacak tedbirler, Çocuk istismarı konularının yanı sıra, neden başarılı olamıyoruz, Rehber öğretmenlerin EBA kullanımı, DYK Kurslarının başarı takibi, Taşıma Merkezlerinde eğitim öğretim durumları  okullar da rehberlik faaliyetlerine yönelik karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri, danışmanlık ve eğitim tedbirlerine yönelik çalışmalar konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.                 

                 Toplantıda; rehber öğretmenler sorunlu öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini devam ettirebilmeleri için yapılabilecek çalışmaları Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ile paylaştılar.

             Çözüm noktasında ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten rehber öğretmenlere  Müdür Hakan Gönen , her türlü desteği vermeye hazır olduğunu, gece gündüz her hangi bir sorunda kendisiyle rahatlıkla irtibat kurabileceklerini söyledi.

              İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen  başkanlığında yapılan toplantı, dilek temenni ve soru cevap bölümüyle sona erdi.

 

 19-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

 

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.