IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAZAR KOLEJİNDE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI VALİ ALPMAN"Türk milleti güçlü,cesur bir millet olduğu için darbeye karşı durdu."

HAZAR KOLEJİNDE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI VALİ ALPMAN"Türk milleti güçlü,cesur bir millet olduğu için darbeye  karşı durdu."                 Hazar Koleji  2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma programı  yapıldı.
HAZAR KOLEJİNDE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI VALİ ALPMAN"Türk milleti güçlü,cesur bir millet olduğu için darbeye  karşı durdu."

 

 


            Hazar Koleji toplantı salonunda yapılan programda konuşan Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman,”Bizim güçlü bir tarihimiz vardır. Türkler tarihide çok devlet kurmuştur bu devletler isim değiştirerek devam etmiştir. Yıkılıp ortadan kalkmamıştır. Çünkü biz güçlü bir milletiz. Biz Türk milletiyiz. Damarlarımızda akan kanımızda bütün kudretler var. Biz bir ölür bin diriliriz. Atatürk cumhuriyeti kurarken nice düşmanlarla mücadele etmiş düşmanlara o zaman gereken dersi vermiştir.15 Temmuz bizim için  önemli bir gündür.Devletimizin bütün kurumlarına sızan Fetullahcı terör örgütü Türk milletinin iradesine karşı gelerek darbe girişiminde bulunmuştur.Iğdır da bir olay olmadı ama ülke genelinde olaylar oldu meclisimiz bombalandı.Cumhurbaşkanımıza oteli bombalandı.Bu asil Türk milleti ellerinde  rengini şehitlerin kanından alan Türk bayraklarıyla tanklara darbecilere karşı direndi.Şehit ve gazi oldular.Bu da gösteriyor ki  Türk milleti güçlü,cesur bir millet olduğu için darbeye  karşı durdu.Haksızlığa dur dedi.Buda ta Orta Asya dan gelen kanlarımıza  işleyen asil kan sayesinde olmuştur.Atatürk’ün dediği gibi   Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.    Birlik ve beraberliğimizi koruyalım birbirimizi sevelim. Sizler geleceğimizsiniz yarının büyüklerisiniz. Yarın ülkemizi sizler yöneteceksiniz. Bunun için vatanınızı, bayrağınızı milletinizi seviniz. Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkması için çok çalışacağız.15 Temmuz darbe girişimini şehit ve gazilerimiz unutmayınız. Iğdır ilimizde 3 şedidimiz var onarlın emanetine sahip çıkacağız. Onlar olmasaydı biz burada olmayacaktık.    Birbirinizi seviniz. Ülkemizin birliğini beraberliğini ne PKK,İŞD ,ne de Fetö terör örgütü bozamayacaktır. Birliğimiz sürecektir. Bugüne kadar bizi kimse yıkamadı bundan sonrada yıkamayacaktır.”dedi.

                Milli Eğitim müdürü Hakan Cırıt ise, Ülkemiz çok güzel herkesin beğenisini kazanıyor 3 tarafı denizlerle kaplı bir ülkeyiz ama 4 tarafı düşmanlarla çevrili ülkeyiz.15 Temmuz ‘da 2. Kurtuluş savaşını erdik. Fetöcüler her taraf sızmışlar Türk milletine, devletine ihanet etmişlerdir. Fakat Türk milleti elinde bayrağı ile  sahalara çıkarak bu terör örgütüne  dersini vermiş demokrasiye sahip çıkmıştır.Bu millet şehitlik gazilik inancına sahip olduğu sürece  bu vatanı kimse bölemez yıkamaz.”şeklinde konuştu.

                Hazar koleji yönetim kurulu başkanı Serdar Kavza da yaptığı konuşmada şunalrı söyledi.:”   Tarihte, bilinen 2500 yıllık bir devlet geçmişine sahip olan milletimiz-ülkemiz, 15 temmuz 2016 gecesi büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldı. İhanet kadar bir o kadar da kanlı kalkışmaya, darbeye maruz kaldı.Milattan öncesinden başlayıp 1699 Karlofça Antlaşmasına kadar , sürekli taarruz halinde olup,yeni yerler yurt edinen milletimizin, bu antlaşmadan sonra yaklaşık 3 asırlık toprak ve güç kaybının olduğu bir dönem yaşadı.1.Dünya savaşı sonrasında imzalanan; Mondoros Ateşkes Antlaşması ve Sevr Antlaşması,vatanımızda hür olarak yaşamamıza son veriyordu. Oysa Tarihte: Metehanlarla, Bilge Kağanlarla,Atillalarla, Alparslanlarla, Kılıçarslanlarla,Timurlarla, Fatihlerle, Yavuzlarla, Muhteşem Süleymanlarla taarruzda olan, bu asil millet, 300 yıllık savunma halini ; Büyük komutan, Büyük Kurtarıcı, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’le sonlandırıp , 30 Ağustos 1922’de milletimizi genetik mirasına döndürüp, yeniden taarruza geçirmiştir. Böylece 19 Mayıs 1919 dan beri başlayan milli mücadele, nihayete 30 Ağustos zaferi ile ulaşmıştır.Yaşasın Milletimiz!Yaşasın Devletimiz!Yaşasın Cumhuriyetimiz ! 1071’de Malazgirt’te Sultan Alparslan; “Size öyle bir vatan aldım ki ebediyen sizin olacaktır” demişti. Türkiye için.30 Ağustos’ta Mustafa Kemal ATATÜRK bu yurdun ebediyen bizim olduğunu tüm dünyaya göstermiş,15 Temmuz 2016’da da bu yüce millet Ata mirasına sahip çıkmıştır.

Ebedi Türk yurdu olan Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen emperyalistler; ASALA, PKK, IŞİD gibi terör örgütleri ile bu emellerine asla ulaşamadılar, ancak vazgeçmediler de. Son piyonları FETÖ terör örgütü idi.Dedem Korkut’un;“Kahpe içeride olursa kapı kilit tutmaz oğul,halkın içinde bozgunculuk yapan, haindir oğul”sözündeki gibi bu kahpeler, bu hainler, son 40-50 yılda açtıkları eğitim kurumlarıyla, bu asil milletin çocuklarını devşirip, hainleştirip, devletin tüm kurumlarına sızarak , 15 Temmuz günü bu millete kurşun sıktılar, milli egemenliğin kalbine; Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba attılar. Bu milletin Cumhurbaşkanı’na suikast düzenlediler. Ülkemizi işgal etmeye kalkıştılar.“Türk neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez, eğer Türk neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul ediniz ki onun başında bulunan başkomutan da kaçmıştır ” diyen ATATÜRK’ün bu sözü 15 Temmuzda anlamını buldu. Türk neferi de kaçmadı, başkomutanı da kaçmadı. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde, Yüce Meclisimiz,Hükümetimiz, Muhalefetimiz, Milletimiz, tek vücut halinde ülkesinin işgaline dur demek için;meydanlara indi, tankların önüne yattı, göğsünü kurşunlara siper etti, şehit oldu, kan döktü, can verdi. Ay yıldızlı al bayrağımızı indirtmedi, ezanı susturtmadı, ülkesine sahip çıktı. Bilmediler ki; Çanakkale ruhu ölmedi yaşıyor.Bilmediler ki; Mustafa Kemal’in Askerleri yaşıyor.Bilmediler ki; Bu vatanın evlatları ülkesini karşılıksız seviyor. Bilmediler ki…Bilemediler..“ Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir.Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir,Kahramanlık saldırıp bir daha dönmemektir”Bu milletin kahramanları bitmez,Aksakallı’ dan ölüm için emir alan Ömer Halisdemir, saldırıp ta bir daha dönmedi.Bilmelidirler ki; ‘’Biz bir ölür, bin diriliriz’’!Evet, arkadaşlar! Bu kahramanlara borcumuz var,bu ülkeye borcumuz var, bu millete borcumuz var!Nedir bu borç? Nasıl öderiz? Çok basit…Ülkemiz’de faaliyet gösteren eğitim kurumlarımızla; değerlerine bağlı, ülkesini seven,bilimi önemseyen, hür düşünen, devşirilmeyen nesiller yetiştirmektir.Hazar Eğitim Kurumları açıldığı ilk günden beri bu misyonla, bu sorumlulukla hareket etti. Bundan sonra da bu sorumlulukla hareket edecektir. Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde eğitim neferliğini sürdürecektir. Buradan tüm Türkiye’ye tüm Dünya’ya Atam’ın bir sözüyle sesleniyorum.“ Zafer, zafer benimdir diyebilenlerindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak, sonunda başardım diyebilenlerindir.”Birliğimizi-dirliğimizi hiçbir güç, hiçbir maşa,elimizden alamayacaktır, parçalayamayacaktır.  “             Programı hazırlayan Meliha Kekilli hoca şiir okudu.Programa Vali Ahmet Turgay Alpman,Cumhuriyet başsavcısı Sedat Turan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Kahraman Dikmen, Milli Eğitim müdürü Hakan Cırıt, müdür yardımcısı Murat Aydoğdu, defterdar  Durak Sercan,Prof. Ferman Demirkol,emniyet müdür vekili Mehmet Esin ve öğrenciler katıldı.

26-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-2016

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.