IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR ‘DAN SURİYELİ YETİM COCUKLAR VE MAZLUMLAR YARARINA YARDIM KAMPANYASI…

  IĞDIR ‘DAN  SURİYELİ YETİM COCUKLAR VE MAZLUMLAR YARARINA YARDIM KAMPANYASI…             Iğdır valililiği koordinatörlüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü, Memursen ve Iğdır İHH şubesinin düzenlediği Suriyeli yetim çocuklara ve mazlumlara yardım kampanyası sona erdi.
  IĞDIR ‘DAN  SURİYELİ YETİM COCUKLAR VE MAZLUMLAR YARARINA YARDIM KAMPANYASI…

  IĞDIR ‘DAN  SURİYELİ YETİM COCUKLAR VE MAZLUMLAR YARARINA YARDIM KAMPANYASI…

            Iğdır valililiği koordinatörlüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü, Memursen ve Iğdır İHH şubesinin düzenlediği Suriyeli yetim çocuklara ve mazlumlara yardım kampanyası sona erdi.

                Toplanan yardımlarla ilgili olarak Iğdır valiliğini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Memur-Sen temsilci Kürşat Nargün ,İHH Iğdır temsilcisi Hikmet  Ulaş  ve üyeler katıldılar.

                Vali  Ahmet Turgay Alpman, yaptığı konuşmada, Suriye’de yaşanan zulümden kaçan insanlar için bir yardım kampanyası başlatıldı. Yardım kampanyasına katkı sunan Milli Eğitim Müdürlüğüne, emeği geçenlere teşekkür ederim.6 Yıldır Suriye de savaş devam ediyor. Biz Türkler olarak her zaman mazlumun yanında olmuşuz olacağız. Bugün Avrupa devletleri gibi duvar çekmiyoruz. Ekmeğimizi bölüşüyoruz. Sahip çıkıyoruz. Bu duyarlılığa Avrupa devletleri de sahip çıkmalıdır.”dedi.

                Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’te “Bizler her zaman sizlerin öncülüğünde yardıma hazırız. Suriye deki kardeşlerimize sahip çıkmamız lazım.64 bin tl toplanarak un, battaniye ,çadır, yatak alınarak gönderildi.Emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

                    İHH Iğdır temsilcisi Hikmet  Ulaş’da hazırladıkları basın açıklamasını okuyarak şunları söyledi.”  Suriyeli Yetim Çocuklara ve mazlumlara Iğdır İli olarak yapılan yardımları ve yaşanan insanlık dramını kamuoyuyla paylaşmak için  yaptığımız basın açıklamasına hoş geldiniz.Başta, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Memursen ve Iğdır İHH Derneği olmak üzere Suriyeli Yetim Çocuklar ve mazlumlar yararına başlatılan yardım kampanyasına katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Milyonlarca Suriyeli altı yıldır ya ülke içinde ya da başka ülkelerde hiç tanımadıkları  insanların vicdanlarına ve merhametlerine sığınmış durumdalar. Değerli basın mensupları Suriye’de yaşanan insanlık dramını, dünya kamuoyuna duyurmanız ve insanlık vicdanının Halep için harekete geçmedeki katkınızdan dolayı, tüm mazlum coğrafyalardaki mazlumlar adına sizlere teşekkür ediyoruz. Allah, bu coğrafyanın birlik ve beraberliği için, ümmetin birliği için, adalet ve barış için gayret edenlere zeval vermesin. Katılım sağlayan herkese tekrar teşekkür ederim. 

                             

 

 17-01-201717-01-201717-01-201717-01-201717-01-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.