IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AVUSTURYA’YA GİDİYOR.

IĞDIR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AVUSTURYA’YA GİDİYOR.            Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri AB Erasmus+programı KA1 projesi kapsamında Avusturya’ya gidiyor.
IĞDIR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AVUSTURYA’YA GİDİYOR.

IĞDIR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AVUSTURYA’YA GİDİYOR.

           Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri AB Erasmus+programı KA1 projesi kapsamında Avusturya’ya gidiyor.

                Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi okul müdürü Necdet Özer, Müdür yardımcısı Yılmaz Araslan,Tesisat ve iklimlendirme Teknolojisi alanı öğretmeni Derya Çavuş ve öğrencileri AB Erasmus+programı KA1 –Bireylerin öğrenme Hareketliliği faaliyet alanı çerçevesinde hazırlanan ve Ulusal Ajans yönlendirme ve izleme komitesi tarafından desteklenmeye değer görülerek “2016-1-TR01-KA102-028280 “Numaralı sözleşme ile  finase edilen “Geleceğe kaynak istihdama yatırım”adlı proje kapsamında Avusturya da gerçekleştirilmesi planlanan hareketlilik faaliyetine katılmadan önce  Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

                Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “ Sizler Meslek lisesi öğrencilerisiniz. Ülkemiz mesleki alanda daha çok gelişmeli ve kalkınmalı Bu da sizler gibi meslek liselerinde okuyup buluşlar bulan teknolojiyi araştıran öğrenciler sayesinde olacaktır. Kabiliyetli öğrencilerimiz çok bu kabileyti  icraata dökmek lazım. Şanslı Öğrencilersiniz. Gittiğiniz yerde bilgi ve becerinizi geliştirin. Bir şeyler öğrenin günlük izlenimleriniz not alın. Orada eğitim nasıl. Öğretmen öğrenci ilişkileri nedir. Öğrenme teknikleri inceleyin .Özgüvenli olun. Orada farklı ortamlarla karşılaşabilirisiniz. Yabancı diliniz olsun. İyi arkadaşlıklar kurunuz. Belki ileride yurt dışında okumanız gerekebilir. Kendinize iyi hedefler belirleyin. İstedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Azimli olun ve isteğin başarı gelecektir. İsteseniz farklı okulları okuyup başka meslek sahibi olabilirsiniz. Başarılar diliyorum. Ülkemize layık bir şekilde gidin ve gelin" şeklinde konuştu.

 

                Okul Müdürü Necdet Özer, Yurt dışı meslek projemize
kabul edildi.Daha önce 1 öğretmen 8 öğrenci gitti.  İkinci gurubumuzda gidecek ,2 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılarak alanlarında unutulmaz anlar yaşayacaklardır.
Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi  alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklardır. Hafta sonlarında
gerçekleştirilmesi planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle yabancı kültüre karşı saygı kültürlerini geliştirme ve öğrenme fırsatı da yakalayacaklardır. Türkiye´nin sayılı okulları arasına girerek, bu
mesleki ve kültürel eğitim ve gezi faaliyetlerine katılacak olan öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dilerim."dedi.

23-04-201723-04-201723-04-2017

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.