IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN PROJE ATAĞI

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN PROJE ATAĞI                      Eğitim ve öğretimde son yıllarda büyük başarılar kazanılan Iğdır’da, birbiri ardına başlatılan projeler zincirine yeni halkalar ekleniyor .               Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube  müdürlüğünün hazırlamış olduğu   3 Proje onaylandı.       
IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN PROJE ATAĞI

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN PROJE ATAĞI

                     Eğitim ve öğretimde son yıllarda büyük başarılar kazanılan Iğdır’da, birbiri ardına başlatılan projeler zincirine yeni halkalar ekleniyor .

              Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube  müdürlüğünün hazırlamış olduğu   3 Proje onaylandı.

           Iğdır Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur,”  Müdürlüğümüz  Strateji Geliştirme Şube   Müdürü Adnan Ok  başkanlığında, Proje Koordinatörümüz Naciye Parlar tarafından hazırlanan ;Serhat Kalkınma Ajansı Teknik Destek programları 3. dönem  başvurularımızda Erasmus+ Programları ve Proje Yazma Eğitimi, TÜBİTAK Projeleri İçin Öğretmen Eğitimi ve Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimi olmak üzere 3 projemiz ön inceleme ve nihai değerlendirme sonucunda destek almaya hak kazanmıştır. Destek almaya hak kazanan teknik destek başvurularımız Ajans internet adresinde http://www.serka.gov.tr/ duyuruDetay/2018-yili-teknik-destek-programi-iii-donem-tra2-18-td03-sonuc- ilani/528.html   yayınlanmıştır. “dedi.

                Budanur,” Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  3 ayrı projemizin geçmesi bizi sevindirmiştir.Emeği geçen herkesi kutluyorum. Başarımız devam edecektir.”şeklinde konuştu.

               Şube Müdürü Ok ‘ta;”Teknik Destek programları proje eğitimi için Erasmus+ Programları ve Proje Yazma Eğitimi için 05-08 Kasım 2018 tarihleri arasında, TÜBİTAK Projeleri için Öğretmen Eğitimi için 03-07 Aralık 2018 tarihleri arasında, Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimi için 17-21 Aralık 2018 tarihleri arasında eğitim yapılması planlanmaktadır. Serhat Kalkınma Ajansı Teknik Destek proje eğitimimiz için yapılan değerlendirmeler sonucunda kazanan Eğitimci http://www.serka.gov.tr/ 2018-yili-teknik-destek-programi-3-donem-yuklenici-firmalar/530.html linkte belirtildiği gibi hizmet sağlayıcı firmalar tarafından sağlanacaktır. Strateji Geliştirme Şubesi (Ar-Ge birimi )olarak Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitiminde Iğdır Üniversitesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ,Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Ortaklığında toplam 4 kurum ortaklığında projemiz gerçekleştirilecektir.Dört kurum ortaklığında Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi Projemiz Eğitimi Katılımcılarına Gençlik Merkezi Toplantı salonunda ,Erasmus+ Programları ve Proje Yazma Eğitimi ,TÜBİTAK Projeleri İçin Öğretmen Eğitimlerimiz Iğdır Ziya Gökalp Ortaokulu toplantı salonunda  eğitim planlanmaktadır.

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi (Ar-Ge birimi )olarak  Merkez ve İlçe Okullarımızda her Okuldan Bir Ar- Ge temsilcisi seçilmiştir. Amacımız her  Okuldan seçilen Okul Ar-Ge temsilcileri ile iletişim ve iş birliğini sağlayarak Okulların ihtiyaç ve sorunlarına yönelik projeler geliştirmesini sağlamaktır.Projeler konusunda diğer illerle kıyaslandığımızda proje sayımızın az olduğu ve kurumlarda proje kültürünün yetersiz olduğu görülmüştür.Yapacağımız proje tabanlı eğitimlerle proje üretmede alt yapıyı güçlendirmek , proje kültürünü yaygınlaştırmak, Bilgi ve motivasyonu artırarak ilimizdeki proje sayısını artırmaktır.Proje kordinatörü Naciye Parlar´ı kutluyorum”dedi.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.