IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜLÜĞÜ 2015-2016 YILI 47. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI STARTINI VERD

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜLÜĞÜ 2015-2016  YILI 47. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI STARTINI VERDİ          2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı TÜBİTAK liseler arası proje yarışmasından dolayı Iğdır Üniversitesi Karaağaç kampusu toplantı salonunda seminer verildi.
IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜLÜĞÜ 2015-2016  YILI 47. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI STARTINI VERD

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜLÜĞÜ 2015-2016  YILI 47. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI STARTINI VERDİ

         2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı TÜBİTAK liseler arası proje yarışmasından dolayı Iğdır Üniversitesi Karaağaç kampusu toplantı salonunda seminer verildi
                Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve vekili Muhittin Yücel,”Proje çalışmaları bizim için çok önemli bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bu işin uzmanları sizlere bilgi verecektir. Geçen yıl bölgede proje sayısını artıran tek il biziz ve üçüncülük aldık. Bu sene daha çok proje yapacağız fakat kaliteli projeler hazırlayacağız. Bütün arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu seminer için gelen hocalarımıza da teşekkür ediyorum.”dedi.

               TÜBİTAK Erzurum Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Baydemir Proje hazırlama konusunda verdiği seminere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve vekili Muhittin Yücel, projelerden sorumlu şube müdür Cevdet Parlar , İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, il ve İlçe ortaöğretim okul müdürleri, İl ve İlçe ortaöğretim okullarında projelerden sorumlu müdür yardımcıları ile proje koordinatörü öğretmenler katıldı.

Prof. Dr. Şükrü Baydemir, proje yarışmalarının yapılış tarzıyla alakalı bilgilendirme sunumunu yaptı.

                    Baydemir,”Iğdır 2015 yılında en güzel projeler ile yarışmaya katıldı. Başarıda elde etti. Bu senede aynı başarıyı bekliyoruz. Erzurum bölgesi olarak 2413 proje ile Mersin ilinden sonra ikinci geldik. Proje sayısının fazlalığı güzel bir olay ama kaliteyi de yükseltmemiz gerekiyor. İyi bir araştırma şarttır. Projede görülen en büyük eksiklikler iyi sunumun olmamasıdır. Projede sunum çok önemlidir. Projeyi, proje yazma usulüne uygun olarak hazırlamalıyız. Sunumlar renkli ve etkileyici olmalıdır. Öğrenci projeye hakim olmalı projenin içeriğini iyi bilmelidir. O zaman başarı gelir. Proje başlığı da ilgi çekmeli içi dolu olmalıdır.

                  Iğdır Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doc. Dr. Uğur Güller,Sertaç  Hopoğlu, Adem Koçyiğit ’de örnek projelerle ilgili sunum yaptılar.

02-12-201502-12-201502-12-201502-12-2015

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.