IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR VALİSİ AHMET TURGAY ALPMAN”KIZ ÇOCUKLARIMIZ OKUTULMALIDIR. GENÇLER 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMAMALIDIR.

 IĞDIR VALİSİ AHMET TURGAY ALPMAN”KIZ ÇOCUKLARIMIZ OKUTULMALIDIR. GENÇLER 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMAMALIDIR.                 Iğdır’da Özellikle Kız çocuklarının eğitim oranlarının artırılması projesi kapsamında hazırlanan festival programı gerçekleştirildi.               
 IĞDIR VALİSİ AHMET TURGAY ALPMAN”KIZ ÇOCUKLARIMIZ OKUTULMALIDIR. GENÇLER 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMAMALIDIR.

 IĞDIR VALİSİ AHMET TURGAY ALPMAN”KIZ ÇOCUKLARIMIZ OKUTULMALIDIR. GENÇLER 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMAMALIDIR.

                Iğdır’da Özellikle Kız çocuklarının eğitim oranlarının artırılması projesi kapsamında hazırlanan festival programı gerçekleştirildi.

                125. yıl Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programda konuşan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman,”Kız çocuklarımız okutulmalıdır okuyan bir toplum millet güçlü millettir.22 Kızımız bu proje ile okula devam etme hakkı kazanmıştır. Bir ülkenin kalkınması  o ülkenin okumuş insanı ile ölçülür.Sizler çok ,iyi okumalısınız. Yarın bizim yerimizde  sizler olacaksınız.Bunun için çok okuyun çok çalışın bilgi kuvvet demektir. Bilgili olanı yenmek çok zordur.Okul insanın ikinci yuvasıdır. Sizler ülkenizi seviniz,vatanınızı  bayrağınızı  seviniz.Bu vatan bayrak millet sizlerden çok şey bekliyor.”dedi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMAYIN

                Vali Alpman  ,15 Temmuz darbe girişimine değinerek  gençler biliyorsunuz 15 Temmuz  tarihinde ülkemizde hain bir darbe girişimi  teşebbüsü  yaşandı.Halkımızın  karşı girişilen bu darbe girişimini halkımız önledi.Türk milletinin devletine bayrağına ne kadar bağlı olduğunu  dünyaya  gösterdi. İran konsolosu ile gelmeden  sohbet  ettim. Türk milletinin ne kadar devletine bayrağına  demokrasiye bağlı olduğunu gördüklerini söyledi.15 temmuz darbe girişimini hainleri unutmayın. Bu projeden dolayı milli eğitim müdürü ve ekibini kutluyorum.”şeklinde konuştu.

             Milli Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt,’de ”Kız çocuklarını neye mal olursa olsun okutmalıyız. Kız çocuklarının okuması demek ülke ekonomisine katkı sağlamak, Türk aile yapısını en iyi şekilde sağlamlaştırmak, geleceğimiz olan çocukları sağlıklı bilgili bir şekilde yetiştirmek demektir.22 kız öğrencimizi okula kazandırdık. Bu millet Kurtuluş savaşını kadınlarımız Nene Hatunlar sayesinde kazandı. Yine hain 15 Temmuz darbe girişimini kadınlarımız genç kızlarımız fedakârca karşı durarak engelledi. Unutmayın “Cennet Annelerin ayakları altındadır”” Bunun için kız çocuklarımız okumalıdır. şeklinde konuştu.

                Toplantıya Milli eğitim Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu,şube müdürleri Cabbar Turan,Sedat Bilir, Adnan Ok, Hüse

                Toplantıya Milli eğitim Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu,şube müdürleri Cabbar Turan,Sedat Bilir, Adnan Ok, Mehmet Tüzen ,Hüseyin Kıran da katıldılar.

                Milli Eğitim Şube müdürü Mehmet Tüzen ve öğretmen Hatice Gülseren,Mehtap Çevik  tarafından yürütülen proje  folklor  gösterisi ve müzik ziyafeti ile devam etti.

26-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.