IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA 50 BİN ÖĞRENCİ, TATİLE GİRDİ

IĞDIR’DA 50  BİN ÖĞRENCİ, TATİLE GİRDİ          Iğdır’da 50 bin öğrenci karnelerini alarak tatile girdi.  
IĞDIR’DA 50  BİN ÖĞRENCİ, TATİLE GİRDİ

IĞDIR’DA 50  BİN ÖĞRENCİ, TATİLE GİRDİ

         Iğdır’da 50 bin öğrenci karnelerini alarak tatile girdi.

         İkinci dönemin sona ermesi  nedeniyle Fatih Sultan Mehmet ilkokulunda karne töreni düzenlendi.
   Fatih Sultan Mehmet ilkokulunda yapılan karne töreninde konuşan Iğdır vali vekili Harun Yücel, "Bir öğretim yılı daha geride kaldı. Bizi okutan anne babamıza devletimize layık olacağız.Öğretmenlerimizin çocuklarımızı yetiştirmede emeği çoktur. Onların emeği inkar edilmez. Sizler bu güzel eserleri ortaya çıkarmaya devam edin. Sizlerin yetiştirdiği bu eserler ülkemizin geleceğini şekillendirecektir. Sizlerin emeğini yaptıklarını çok iyi biliyoruz. Gelecekte daha iyi ortamlarda daha iyi eserler ortaya koyacağınıza inanıyorum. Sizler çocuklarımızın mimarısınız. Atatürk’ün dediği gibi ”öğretmenler gelecek nesilleri yetiştirenlerdir. Sizler emek sarf ederek çocukları yetiştirdiğiniz için velilerin huzurunda teşekkür ediyorum. ”dedi.

.         Milli Eğitim Müdürü Murat Aydoğdu’da ” Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Öğrencilerimizi, öz değerlerine sahip eğitimli bireyler olarak yetiştirmek uğrunda eğitimcilerimiz sekiz ay boyunca ter döktüler. Çocuklarımız en iyi şekilde yetiştirdiler.kendilerine teşekkür ederim.Değerli veliler, öğrencilerimizin elindeki karneler sadece onların değil biz eğitimciler ve velilerin de karnesidir. Ne doğrarsan aşına o gelir kaşığına. Onlar için ne yapabildiysek, karnemizde onun notunu alacağız. Herkesin karnelere bir de bu gözle bakıp özeleştiri yapmasını umuyorum.

Sevgili öğrenciler, Bir milleti var eden ve çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaran kültür birikimidir. Biliyoruz ki bu kültür aktarımını sağlayan yegâne eserler kitaplardır. Yusuf Has Hacib’in dediği gibi “İlim uzaktan hoşa gitmez, içine girmek lazım. Bilgi onun dibinde yatan inciye benzer”. Bu yüzden hayatın ve hakikatin incisine ulaşmak için kitaplar sizi çağırıyor, onlara koşun.Tatil boyunca kitap okumayı ihmal etmeyin evinizde duran kitapları küstürmeyin arada bir onlarla konuşun.Hepinize iyi tatiller diliyor, başta sayın Valimiz ve eğitimciler olmak üzere bu kentte bu yıl eğitime emek ve destek veren herkesi kalbi duygularımla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

 

       Karne törenine, Milli Eğitim Müdürü yardımcısı Ahmet Gelal, şube müdürleri, Cevdet Parlar,Yakup Alhan,Cabbar Turan öğrenci velileri öğretmenler katıldı.

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.