IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır’da Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici Uygulamalı Eğitim Kursu düzenlendi.

Iğdır’da Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici Uygulamalı Eğitim Kursu düzenlendi.                 Iğdır ‘da tüm okul ve kurum yöneticilerine yönelik Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici Uygulamalı Eğitim Kursu düzenlendi.
Iğdır’da Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici Uygulamalı Eğitim Kursu düzenlendi.

Iğdır’da Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici Uygulamalı Eğitim Kursu düzenlendi.

 

              Iğdır ‘da tüm okul ve kurum yöneticilerine yönelik Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici Uygulamalı Eğitim Kursu düzenlendi.

                 Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü, evrak işlerini kolay ve hızlı hale getiren Doküman Yönetim Sistemine geçti.

             Doküman yönetim sistemiyle birlikte evrak işleri daha hızlı olarak elektronik ortamda gerçekleştirilecek ve kırtasiye giderlerinden ve zamandan tasarruf sağlanacak.

           Şehit Er Erkan Akdeniz okulunda UZEM Merkezinde okul müdürleri, müdür yardımcıları ve memurlarına yönelik  düzenlenen eğitim kursunda  konuşan   İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,; "Ülkemiz online sisteme hızlı bir geçiş yapmış bulunmaktadır. Artık çoğu işlemimiz kağıt üzerinde değil de bilişim sistemleri üzerinden online olarak yürütülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı da işlemlerin hızlı yürütülmesi, kâğıt israfının önüne geçilmesi gibi sebeplerden dolayı 2012 yılında Bakanlık ve İl MEM´ler, 2014 yılında ise tüm ilçe MEM´ler Doküman Yönetim Sistemine (DYS)‘ geçiş yapmış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün kurum ve okullarında Kasım 2016 tarihinden itibaren DYS’ye geçişler hızlanarak bütün işlemler Doküman Yönetim Sistemi üzerinden yürütülmektedir" dedi.

            Tüm resmi yazışmaların sistem üzerinde yapılacağını belirtenCırıt; "Tüm resmi yazılar sistem üzerinden onaylanıp, tarih ve sayıyı otomatik olarak yine sistem üzerinden alacaktır.2013 yılından beri il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geçtik  okullar  ise 2 Mayıs 2017  günü itibariyle Iğdır  genelinde tüm okul ve kurumlarımız Doküman Yönetim Sistemi’ne geçmiş olacaktır. Doküman Yönetim Sistemi ile birlikte okul ve kurumlarımızdaki evrak işleri artık elektronik ortamda gerçekleşecek olup büyük oranda kırtasiye ve zaman tasarrufu hedeflenmektedir" ifadelerini kullandı.

 

              Kurs Eğitimi İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEBBİS yöneticileri Efgan Usta ile Göktürk İçer. tarafından verilmektedir.

04-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-2017

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.