IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIRLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ OKULDA YAŞATILIYOR.

IĞDIRLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ OKULDA YAŞATILIYOR.           Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan iki Iğdırlı şehidin adı , Iğdır’da  bulunan Aras Mesleki ve  Teknik Anadolu lisesinin koridoruna asılan bir pano ile   yaşatılıyor.
IĞDIRLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ OKULDA YAŞATILIYOR.

IĞDIRLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ OKULDA YAŞATILIYOR.

          Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan iki Iğdırlı şehidin adı , Iğdır’da  bulunan Aras Mesleki ve  Teknik Anadolu lisesinin koridoruna asılan bir pano ile   yaşatılıyor.

              Iğdır   Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,okul girişine  FETÖ´nün darbe girişimi sırasında şehit olanlardan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak´ın koruması Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın ile FETÖ´nün darbe girişiminde savaş uçakları ile bombalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı binasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen 48 yaşındaki Başkomiser Bülent Yurtseven ‘in fotoğrafları ve öz geçmişleri konuldu.

                Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Bu panoyu yapan okul müdürünü kutluyorum. Ülkemiz 15 Temmuz´da FETÖ mensupları ile onları destekleyen dış mihrakların darbe girişimine maruz kaldı.Eğitim öğretim yılı başında 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ile şehitlerini anmak üzere bir dizi etkinlikler yaptık. Aras Mesleki ve teknik Anadolu Lisemizin girişine Etkinlikler kapsamında alçak darbe girişimini unutmamak adına bu pano yapılmıştır. Öğrencilerimiz bu resimleri gördükçe 15 Temmuz darbe girişimini unutmayacaktır.”dedi.

              Okul Müdürü Ercan Budanur’da , 15 Temmuz´u unutturmamak, şehitleri her zaman hatırlamak adına okulumuzun girişine   Iğdırlı şehitlerimizin, öz geçmişleri ve fotoğraflarını koyduklarını belirterek, "Yine bunun büyük ebatlarını okulumuzun koridorlarına ve değişik birimlerine asmak suretiyle öğrencilerimizin darbe girişimini unutmamalarını sağlamayı amaçladık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Gençliğimiz tarihini bildikçe, milli ve manevi değerlerine sahip oldukça bu ülke dünya var oldukça baki olacaktır." ifadesini kullandı.

12-11-201612-11-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.