IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İKİNCİ DÖNEM İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

  İKİNCİ DÖNEM İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI                            ikinci dönem  Iğdır  İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyon Toplantısının Yapıldı
   İKİNCİ DÖNEM İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

 

İKİNCİ DÖNEM İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

                           ikinci dönem  Iğdır  İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyon Toplantısının Yapıldı

               Iğdır’da resmi, özel ve sivil etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koyma, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

                     Yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Tüzen,İl Özel idare Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Ali Bulut, belediye başkan yardımcısı Evren Turpcu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

                    Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

                  Cırıt, Birinci dönem yaptığımız toplantıda alınan kararların bir çoğu uygulamaya konulmuştur. Yaygın Eğitim Kurumlarının vatandaşlarımızın ve iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak açısından STK’lar ile yapacakları iş birliği çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle okuma – yazma kursları ile ilimizdeki okumaz yazmaz oranlarını en düşük seviyeye çekmek için çalışırken diğer yandan sosyal ve kültürel kurslar ile vatandaşlarımızın bu yönlerdeki ihtiyaçları karşılanmaktadır. Hayat boyu öğrenme Türkiye’nin eğitimde çıkış noktalarından biri olacaktır. Teknoloji sürekli değiştiği için insanların mezun oldukları okuldan aldıkları bilgiler yeterli olmayıp, sürekli yenilenme ve iyileşme ihtiyacı içerisindedir.Vatandaşlarımız bu kurslarda öğrendiklerini hobi olarak ta öğrenebilirler fakat bunun dışında herhangi işi gücü olmayan bir vatandaşımız bu kurslara katılıp öğrenmiş olduğu bilgi birikimini pazarlayabiliyor mu bunun üzerinde çalışma yapmamız gerekiyor dedi.

          Cırıt,Ayrıca ilimizde iş piyasasının ihtiyacı olan ara elemanları kazandırmak için mesleki eğitim kursları düzenlenerek iş piyasasına destek sunmak hedefindeyiz. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için farklı alan ve branşta kurslar  açılması planlanmıştır.Birinci dönem hedefimizin büyük bir bölümünü gerçekleştirdik.Devam eden kurslarımız var. Geçen yıl 600 kursta 12 bin kişiye sertifika verdik. Bu sene hedefimiz daha çok kurs ve daha çok sertifika verip insanımızı her alanda yetiştirmektir. Hem hayat boyu öğrenime katılım oranlarının yükseltilmesi hem de yaygın eğitim amaçlarının gerçekleşmesi için sizlerle tüm kapsama alanları içerisinde daha fazla işbirliğine ihtiyaç duymaktayız. Yapılan ve yapılacak çalışmalarda vermiş olduğunuz destekten dolayı sizlere teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. ” şeklinde konuştu.

                   Şube Müdürü Mehmet Tüzen’in sunduğu slayt gösterisi üzerinde 2016 - 2017 eğitim öğretim yılının ilk döneminde yapılan çalışmalar ve diğer dönemde yapılacak olan projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu..Ardından diğer kurum Müdür ve STK başkanları çeşitli konularda  görüşlerini belirttiler.

07-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.