IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğdu’dan Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğdu’dan Öğretmenler Günü Mesajı                       Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu ,24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğdu’dan Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğdu’dan Öğretmenler Günü Mesajı

                      Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu ,24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

               Aydoğdu, yayınladığı  mesajında; "Öğretmenler olarak tüm şikayetlerimizin, sancılarımızın ve zorlukların; dünyaya zihnini açmış, meraklı gözler karşısında yok olup gittiğini biliriz. Bunu sağlayan duygu, hiçbir maddi imkanla açıklanamaz. Sizler idealist, çalışkan ve fedakar bir şekilde çalıştıkça aziz milletimiz birlik ve beraberlik içinde daha da güçlü bir duruma gelecektir. Biz öğretmenlerin temel gayesi, taze dimağları evrensel değerlerin ışığında üretken, idealist, vatanına ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

                   Asırlardır bu topraklarda güçlü devletler kurup mutlu ve huzur içinde yaşamışsak bunun asıl mimarlarının, sevgi dilini kullanan, gençlerin ufuklarını açan hoşgörü ve birlikte yaşama duygusunu aşılayan öğretmenlerimiz olduğunu çok iyi biliyoruz. Öğretmenliğin sabır isteyen, emek isteyen bir meslek olduğu bir gerçektir. Sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir öğretmenlik. Bu bilinçte olduğumuz için her öğretmen bizim için çok değerlidir.

                       Gazi Mustafa Kemal’in Millet mektepleri Başöğretmenliğini kabulü nedeniyle, 24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Böylesine onurlu ve güzide bir mesleğin üyesi olmanın verdiği mutlulukla, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anar, tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlarım."dedi. 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.