IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARAKOYUNLU İLÇESİNE Z KÜTÜPHANE AÇILDI

KARAKOYUNLU İLÇESİNE Z KÜTÜPHANE AÇILDI                  Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesi Gazi YİBO ‘na  Z  kütüphane açılarak hizmete sokuldu.              
KARAKOYUNLU İLÇESİNE Z KÜTÜPHANE AÇILDI

KARAKOYUNLU İLÇESİNE Z KÜTÜPHANE AÇILDI

                 Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesi Gazi YİBO ‘na  Z  kütüphane açılarak hizmete sokuldu.

                Milli Eğitim Bakanlığı Destek  Hizmetleri Genel Müdürlüğü  tarafından Karakoyunlu Yatılı Bölge Ortaokulunda  kurulan Z Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane)’nin açılışını Karakoyunlu ilçesi kaymakamı  Kamil Güzel, İl Milli Eğitim Müdürü  M.Murat Aydoğdu ,müdür yardımcısı Ahmet Gelal ,Karakoyunlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cabbar Turan tarafından yapıldı.

                Kaymakam Kamil Güzel ´´Çok nezih bir ortam olmuş. Bu konuda okuma faaliyetlerinin artırılması ve yaygınlaşması için kütüphaneler çok önemli. İnşallah öğrencilerimiz en güzel şekilde faydalanacaktır. Bu kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum´´ dedi.

İl  Milli Eğitim Müdürü  M.Murat Aydoğdu’da teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin kitap olmadan ilmin ve bilimin olma şansının bulunmayacağını söyledi.

         Iğdır’da okullarda Kütüphane sayısının gittikçe arttığını belirten  Aydoğdu,Kütüphanemizin çocuklarımıza ışık olmasını diliyoruz. Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için kitabın rolünün çok büyük olduğunu unutmamamız gerekir. Bu kurduğumuz kütüphaneden çocuklarımızın çok iyi faydalanmalarını istiyoruz. Kitapları çocuklarımıza ulaştırma konusunda da çalışmalarımıza son sürat devam edeceğiz" dedi.

 

             Okul Müdürü Fikret Onar yaptığı konuşmada, “Okulumuzun böyle bir kütüphaneye kavuşması bizleri, sevindirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.

20-11-201720-11-201720-11-201720-11-201720-11-201720-11-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.