IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL           Iğdır Merkez İnönü İlkokulunda başlatılan "Okudukça Büyüyorum ,Anlıyorum ve uyguluyorum "projesi kapsamında başarılı olan öğrenciler yemek yedirilerek ödüllendirildiler. 
KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
           Iğdır Merkez İnönü İlkokulunda başlatılan "Okudukça Büyüyorum ,Anlıyorum ve uyguluyorum "projesi kapsamında başarılı olan öğrenciler yemek yedirilerek ödüllendirildiler. 
                 Bir lokantada gerçekleşen yemeğe Iğdır vali yardımcısı Abdullah Seçkin Koçak,İl Milli eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu,okul müdürü Oktay Maral,Müdür yardımcısı Cafer Yıldırım ve okul aile birliği başkanı Doğan Aydoğdu katıldı. 
Vali yardımcısı Abdullah Seçkin Koçak, öğrencileri tebrik ederek bol bol kitap okumaları tavsiyesin de bulundu. 
Koçak,”Kitap okumak başarıyı artırıyor. İnsana bir disiplin kazandırıyor. Eğitimin amacı da bu olmalı. kitabı anlayarak okuyacak notlar alacaksınız sizlerde okuduğunuz kitabın özetini çıkarmışsınız başarılar diliyorum.Milli Eğitim olarak valilik olarak her türlü desteği vereceğiz. ”dedi. 
Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’da “Okul idaresini ,okul aile birliği ve öğretmenleri ,Sizleri kutluyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Çok kitap okuyunuz. Hayatta en iyi arkadaş kitaptır. Başarılarınızın devamını diliyorum.”şeklinde konuştu. 
              Okul Müdür Oktay Maral ise, projenin amacını anlatarak şunları söyledi:” Projenin amacı öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Proje kapsamında her sınıfta aylık olarak en çok kitap okuyan ve okudukları kitapların özetlerini çıkaran öğrencileri ödül olarak sponsorların desteğiyle yemek veriyoruz. ve çıkarılan özetler okulda hazırlanan panolarda sergilendi. Proje her ay devam edecektir.” 
Öğrenciler ise ,”Aylık en az 7 kitap okuyup özetini çıkardıkların ödüllendirildikleri için çok mutlu olduklarını söylediler. Yarışma kapsamında; öğrenciler, okunan her kitabın özetini çıkarıp,sınıfta sunumunu yapıyor. 

14-01-201814-01-201814-01-201814-01-201814-01-201814-01-201814-01-201814-01-201814-01-201814-01-2018

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.