IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURANI KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI IĞDIR İL FİNALİ YAPILDI

  KURANI KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI IĞDIR İL FİNALİ YAPILDI                  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde tüm İmam Hatip Liseleri arasında düzenlediği Genç Sada Erkekler Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışması ve Genç Nida Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasının Iğdır İl Finali Yapıldı.
 KURANI KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI IĞDIR İL FİNALİ YAPILDI

 

KURANI KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI IĞDIR İL FİNALİ YAPILDI

                 Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde tüm İmam Hatip Liseleri arasında düzenlediği Genç Sada Erkekler Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışması ve Genç Nida Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasının Iğdır İl Finali Yapıldı.

               Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Koordinatörlüğünde ve okulun konferans salonunda yapılan yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Osman Bayraktutan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Gelal, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Gözcü, Karakoyunlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahdettin Tekin, Şube Müdürü Yakup Alhan, STK temsilcileri imam hatip liseleri ve ortaokul müdürleri ve geniş bir seyirci kitlesi katıldı.

                Programda konuşan Iğdır İl Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Kur´an´ı güzel okuyanlarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Rabb´im eğitim gören çocuklarımızdan, hocalarından ve bu kutsal göreve destek olan herkesten razı olsun. Kutsal kitabımız Kur´an-ı Kerim´i öğreteni, öğreneni ve Kur´an ile yaşayan her mümini seviyoruz. Topluma daha çok kutsal kitabımızı okuyan ve doğru şekilde öğreten anlatan insanlar yetiştirmeliyiz.Bu imanı arttırmak sizin vazifenizdir.

Toplumun harcısınız. Bu yarışmanın da hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi

             İl Müftüsü başkanlığında yedi jüri üyesinin karşısında yapılan Genç Sada Erkekler Kuranı Kerimi Güzel  Okuma Yarışması Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Şut birinci, Kutul Amare Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Ertakuş ikinci ve Aralık Mehmet Akif Ersoy  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ensar Arzu üçüncü oldular

               Genç Nida Kız Öğrenciler Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sema Aktaş birinci, Kutul Amare Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Medine Çelt ikinci ve Aralık Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Dilan Taş üçüncü oldular.  

 

Yarışma; dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildikten sonra sona erdi.

07-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-201707-03-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.