IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ.

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ.               Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce belirlenen planlamalara ilişkin olarak Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında tanıtım ve yapılandırma çalışmalarını değerlendirmek üzere Iğdır  Anadolu Lisesi’nde toplantı yapıldı.   
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ.

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ.

              Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce belirlenen planlamalara ilişkin olarak Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında tanıtım ve yapılandırma çalışmalarını değerlendirmek üzere Iğdır  Anadolu Lisesi’nde toplantı yapıldı.                

           İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Ahmet Gelal, Şube Müdürü Mehmet Tüzen  başkanlığında yapılan toplantıya Iğdır  Belediyesi’nden, Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası’ndan,Organize Sanayi Bölgesi ,İş­Kur Müdürlüğü’nden temsilci,  ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden ,mesleki okulların müdürleri katıldı.           

           Toplantıda mesleki ve teknik eğitim kapsamındaki kurumların mevcut durumları, güncel ihtiyaçları, tanıtıma ilişkin çalışmaları, atölye ve laboratuar kapasiteleri, alan ve sınıf bazlı öğrenci sayıları ve mezunlara ilişkin yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

             İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Ahmet Gelal,   Veli, öğrenci ve sektör beklentileri ile bu beklentilerin mesleki ve teknik eğitim kurumlarınca karşılanabilme durumunu anlatarak              Öğrencilerin gelecekteki hayatlarını etkileyecek meslek seçiminde onları doğru yönlendirebilmek; meslekleri, okulları, alanları ve dalları tanıtma sürecinde iyi bir rehberlik yapabilmenin önemi üzerinde durdu.

          Şube Müdürü Mehmet Tüzen  ‘de Mesleki Teknik eğitiminin önemine değinerek Iğdır’da yapılacak çalışmalara ilişkin olarak görüş ve önerilerin değerlendirileceğini, her kurum kendi üzerine düşen görevi tam olarak yapmalı öğrencilerimizi hızla değişen dünyaya ,teknolojiye entegre etmeliyiz.”dedi.

24-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-2016

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.