IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEV ANADOLU LİSESİNDE BİLİM FUARI AÇILDI

  MEV ANADOLU LİSESİNDE BİLİM FUARI AÇILDI                  Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında, "TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü" kapsamında  Milli Eğitim vakfı Anadolu Lisesinde 4006 TÜBİTAK bilim fuarı açıldı.
   MEV ANADOLU LİSESİNDE BİLİM FUARI AÇILDI

 

MEV ANADOLU LİSESİNDE BİLİM FUARI AÇILDI 

                Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında, "TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü" kapsamında  Milli Eğitim vakfı Anadolu Lisesinde 4006 TÜBİTAK bilim fuarı açıldı.

             Okulun bahçesinde kurulan çadırlarda açılan sergide öğrenciler tarafından hazırlanan projeler sergilendi.

             Fuarın açılışı Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman,  Iğdır Üniversitesi rektörü  Prof. Dr. Mehmet Hikmet Alma ,İl Milli Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt ,  Okul Müdürü Naci Aydın tarafından yapıldı.

              21 projeyi inceleyen Vali Ahmet Turgay Alpman, projeler hakkında bilgi aldı.

               Açılışta konuşan Alpman, çalışmaları yapan öğrencileri, onları destekleyen eğitimcileri ve ailelerini tebrik etti. Okulların akademik başarılarının çok önemli olduğunu kaydeden Alpman, "Sizlerin yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlayan çalışmalar çok önemli. Hayırlı uğurlu olsun. Allah yaptığınız çalışmaları daha ileriye götürsün. Hepinizi tebrik ediyorum." dedi.

                Iğdır Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Hikmet Alma’da öğrencilere seslenerek “Bilime önem veriniz. Araştırınız deneyiniz hayallerinizi gerçekleştiriniz. Çalışmaktan bıkmayınız her şeyin başı çalışmaktır. Çalışmak başarıyı getirir” şeklinde konuştu.

         İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’te yaptığı konuşmada:” İl genelinde eğitim öğretimde kalitenin arttığını ve özellikle bu yıl bir eğitim-öğretim seferberliği yılı olduğunu, her gün ayrı bir etkinliğe katılmanın mutluluğu içerisindeyim. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları için ilimizden 27 okulun başvurduğu ve 27 okulumuzun bu fuarlara katılmaya hak kazandıklarını ve bugün açılışını gerçekleştireceğimiz MEV Anadolu Lisesinde ki Fuarda 21  projeyi yerinde görme fırsatı bulacaklarını söyledi.

           Cırıt,”  Yarınlarımızın teminatı olan sevgili gençler; içinizde ki heyecanı, gözlerinizde ki ışığı görüyor ve geleceğin bilim adamları, geleceğin idarecileri sizlersiniz. Cennet Vatan ülkemizin değerini ve önemini bilelim. Özellikle bilim alanında ilerlemek için yeni projeler üretmek yeni ufuklara yelken açmak okul idaresi ve aileler olarak destek olmalıyız, çaba sarf etmeliyiz. Iğdır’da başlatılan eğitim seferberliği için; İdareci, öğretmen ve işin öznesi olan öğrencilerimize ve katkısı olan herkese teşekkür ederim” dedi.

            MEV  Müdürü Naci Aydın, ,açılışta yaptığı konuşmada “Öğretmen arkadaşlarımıza ve tüm öğrencilerimize verdikleri emek için çok teşekkür ediyorum. Yıl boyunca yaptıkları çalışmaları şu anda bilim fuarımızda sergiliyoruz. TÜBİTAK desteğiyle hazırladığımız bilim fuarımızda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz büyük emek harcadılar. öğrencilerimizin kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturduk.Bu tür etkinliklerde de öğrenciler yaparak yaşayarak öğrendikleri için öğrenmelerin daha kalıcıdır.”dedi.

                Fuarda oldukça heyecanlı olan proje sorumlusu öğrencilerin birbirinden güzel ve farklı konularda  fen  bilimleri ve matematik  , İngilizce , fizik alanında olmak üzere toplamda 21 projenin sergisi yapıldı.

 

               Daha sonra fuar gezen Vali Alpman ve protokol üyeleri öğrencilerle sohbet etti.

14-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-201714-05-2017

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.