IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADAY ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADAY ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI                  Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl şubat ayı içerisinde 30 bin öğretmenin ataması yapıldıktan sonra bu yıl ilk kez uygulamaya konulan “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” tamamlayan öğretmenlerle Iğdır Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt toplantı yaptı.
 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADAY ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

  

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADAY ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

 

               Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl şubat ayı içerisinde 30 bin öğretmenin ataması yapıldıktan sonra bu yıl ilk kez uygulamaya konulan “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” tamamlayan öğretmenlerle Iğdır Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt toplantı yaptı.

                Iğdır İmam Hatip Anadolu Lisesinde yapılan toplantıda konuşan İl Milli eğitim Müdürü  Hakan Cırıt,”6 ay boyunca bir öğretmenle birlikte derse girip çıktınız  öğretmenliğin inceliklerini püf noktalarını  öğrendiniz 1 Eylül itibarı ile yeni görev yerlerinizde  başlayarak derse girecek  öğrencilerle buluşacak kaynaşacaksınız.ilk öncelikle yeni göreviniz de başarılar diliyorum. Her gün yeniden doğar ve yeniden başlar. Yeni bir ruhla, heyecanla, coşkuyla başlarsanız başarılı olursunuz. Yaptığınız işi çok seveceksiniz. Zaten her şey sevgi üzerine, sizler bunu biliyorsunuz zaten. Sevgi olmasa hiçbir şeyin anlamı yok. Ülke sevgisi, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, hizmet sevgisi ve insanlık sevgisi, bunların hepsi sevgi üzerine kurulmuştur. Bu işi sevgi üzerine oturtmazsanız ve ayrıca bu işin odağına, merkezine ulaşamazsanız bu işten olmsuz sonuç alırsınız. Bir şey yaparken heyecan duymuyorsanız başarı sağlayamazsınız. Geleceğimiz, çocuklarımız, gençlerimiz temele ilk harcı koyacak olan sizlersiniz.”dedi.
               Temel harcı ne kadar sağlam olursa yapı o kadar güzel ve yüksek olur. Diyen Cırıt şunları kaydetti.:”Temeli atılacak yapılar sizinle yükselecek. Onun için o harcı o kadar sağlam karınki o yapı tüm depremlere karşı dayanıklı olsun. Onun için kendimizi çok iyi yetiştireceğiz ki, yetiştireceklerimizi de geleceğe öyle hazırlayacağız. Şuanda okullarda fiziki anlamda bir sorun yok. Gittiğiniz yerde proje üretin. Duyarsız kalmayın. Yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Öğrencilerinize vatan millet bayrak sevgisini aşılayın Onları sapık düşünce ve fikirlerden uzak tutunuz. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Hep birlikte gönül birliği ile iç ve dıştaki Türk düşmanlarına karşı mücadele edecek özellikle gençlerimizi uzak tutacak onları bilim ve fenle yetiştireceğiz.Yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun, hepinize başarılar diliyorum”

31-08-201631-08-201631-08-201631-08-2016

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.