IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, KARAKOYUNLU İLÇESİNDE OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, KARAKOYUNLU  İLÇESİNDE  OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI           Iğdır’a  bağlı Karakoyunlu ilçesinde ,Anaokulu, ilkokul ,ortaokul, lise müdürleri,ile  2016-2017 öğretim yılı sene başı eğitim  öğretim   müdürleri toplantısı  yapıldı.  
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, KARAKOYUNLU  İLÇESİNDE  OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, KARAKOYUNLU  İLÇESİNDE  OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

          Iğdır’a  bağlı Karakoyunlu ilçesinde ,Anaokulu, ilkokul ,ortaokul, lise müdürleri,ile  2016-2017 öğretim yılı sene başı eğitim  öğretim   müdürleri toplantısı  yapıldı.

                Toplantıda, 2016-2017 eğitim-öğretim yılına ilişkin planlamalar, bir önceki toplantıda alınan kararlar ile okullarda açılacak olan “Destekleme ve Yetiştirme Kursları”na yönelik çalışmalar görüşüldü.

                Karakoyunlu ilçesi YİBO  toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  “2015-2016 Eğitim- Öğretim yılının Iğdır’da  ve tüm ilçelerde kazasız, belasız bir şekilde tamamlandığını söyleyerek, “Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, her kademedeki eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum. Yaz döneminde yoğun ve sıkıntılı bir süreç geçirdik. 15 Temmuz’da yaşanan başarısız darbe girişimi Türkiye’nin tüm dengesini alt üst etti. Millet, milli iradeye, demokrasiye sahip çıktı. Her görüşten vatandaşlarımızla bu tehlike bertaraf edildi. Eğitim öğretim etkinliklerinde çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda yetiştirmeye çalışacağız. Çocuklarımıza kayıtsız şartsız vatan millet sevgisi vermeye çalışacağız. En önemlisi de insan sevgisi. Eğer bunlardan biri eksik olursa yaşadığımız sıkıntılar ortada. Baktığınız zaman Türkiye’ye her yerden akın akın insanlar geliyor. Türkiye çok stratejik, çok zor bir coğrafyada yer alıyor. Üç tarafımız denizlerle çevrili cennet bir ülke ama etrafı düşmanlarla çevrili bir ülkeyiz. Şu bir gerçek ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşları olarak başımıza bir şey geldiğinde gidip sığınabileceğimiz bir yer yok. Bu vatan bizim son kalemiz. Bu nedenle biz eğitimciler olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Eskisinden daha fazla gayret sarf edeceğiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizleri hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma noktasında çok çalışacağız. Biz toplumun aynasıyız. Bizim sorumluluğumuz çok büyük. Eğitimciler olarak görevimizi hakkıyla yerine getirmemiz bu ülkenin refahıdır, kurtuluşudur. Daha önceki döneme göre daha fazla çalışmalıyız. Çünkü hiçbir gayret, çalışma karşılıksız kalmıyor.. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet huzur ve refah içerisinde yaşamaya devam edecektir. Devletimiz gereğini yapar. Devlet yarına bırakır ama yanına bırakmaz.” şeklinde konuştu.

                Destekleme kurslarına da değinen Cırıt,”Okul müdürü kursları denetleyecektir. Öğrenci az ise kursu kapatacaktır. Veya öğrenci velisi ile görüşüp kurslara devamını sağlayacaktır.Bu sene kurslardan daha çok başarı bekliyorum .”dedi.

                Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Aydoğdu ‘da yaptığı konuşmada Öğretmenlerin kılık kıyafetleri konusuna değinerek şunları söyledi:”Bir öğretmen kendisini yakışanı giymelidir. Sendikaların bir kılık kıyafet eylemi olabilir. Ama okullar da öğretmen arkadaşım giyimi ile davranışı ile örnek olmalıdır. Bazı okul müdürü ve öğretmenlerin kılık kıyafetleri bir öğretmene yakışır şekilde değildir. Okulları gezecek kontrol edeceğiz. Herkes kılık kıyafetine dikkat etmelidir. Okullarda gerekli düzeni okul müdürleri sağlamlıdır. Görevini tam yapmayan okul müdürü varsa gereğini yaparız. Yerine görevini tam yapanı getiririz.”dedi.

 

                Toplantıya  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu,şube müdür Cevdet Parlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Vadettin Tekin katıldı.

05-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.