IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır iline atanan sözleşmeli öğretmenlerle bir toplantı yaptı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır iline atanan sözleşmeli öğretmenlerle bir toplantı yaptı.

            Iğdır İmam Hatip Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt,”Yeni göreviniz  hayırlı olsun. Öğretmen demek örnek insan demektir. Öğrencileriniz ve bulunduğunuz yerdeki herkes sizi örnek olarak alır. Bunun için örnek olacaksınız davranışınızla kıyafetinizle konuşmanızla. Özellikle köylerde çalışan öğretmen arkadaşlar daha dikkatli, olmalıdır. Her zaman çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler içinde olun. Öğretmenlik para için yapılan bir meslek değildir. Kutsal bir meslektir. Geleceğimizi sizler yetiştireceksiniz. Bazı veliler çocuklarını okutmayabilir. Siz ikna ederek çocukları okula kazandırmalısınız. Gelecekte Türkiye’yi 2023 ve 2071 taşıyacak çocuklarımızı vatan, millet, bayrak sevgisi ile yetiştirmeliğiz. Ülkesini seven gençlerimiz. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracaklardır. Bunun için onları bilgi dolu yetiştirin. Görevinizi layığı ile yapın akşam kafanızı yastığa koyduğunuzda vicdanen rahat uyuyun.Benim kapım herkese açıktır. Her zaman gelebilirsiz.kendi sorunlarınız okula sınıfa yansıtmayınız.Yansıttığınız zaman sıkıntılar olur.Ülkemiz cazibe merkezi iç ve dış düşmanlar ülkemizi bölmek için her türlü oyun içinde biz buna izin vermeyecek çocuklar yetiştirmeliğiz.15 temmuz Darbe girişiminde bunu gördük gerçektende vatana sahip çıkan öğrenciler gençler yetiştirmişiz. Bunun yanında da hainlerde yetişmiş. Hainlerin yetişmesine izin vermeyeceğiz. Sizlerin fedakârca çalışacağına inanıyorum. Başarılar diliyorum. Unutmayın sınıflarınızda devletimiz temsil ediyorsunuz.”dedi.

 

            Daha sonra mesleki bilgiler verildi. Toplantıya şube müdürü Süleyman Akkuş ve öğretmenler katıldı. 

18-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.