IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT USTA ÖĞRETİCİLERE SESLENDİ”15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ HERKESE ANLATIN”

  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  HAKAN CIRIT USTA ÖĞRETİCİLERE SESLENDİ”15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ HERKESE ANLATIN”                 Iğdır ‘da  Halk Eğitimi Merkezinde görev yapan usta öğreticilerle  toplantı yapıldı. 
 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  HAKAN CIRIT USTA ÖĞRETİCİLERE SESLENDİ”15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ HERKESE ANLATIN”

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  HAKAN CIRIT USTA ÖĞRETİCİLERE SESLENDİ”15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ HERKESE ANLATIN”

                Iğdır ‘da  Halk Eğitimi Merkezinde görev yapan usta öğreticilerle  toplantı yapıldı.  Iğdır Kültür Merkezinde yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının hepimize hayırlı, uğurlu, güçlü, sağlıklı ve huzur dolu geçmesini temenni ediyorum. Ülkemiz 15 Temmuz gecesi yaşanan ve esefle kınadığımız bir darbe girişimine sahne oldu. Bundan canlarımız yandı, şehitlerimiz oldu. Şehitlerimiz için hepimizin başı sağolsun, mekânları cennet olsun. Bu durum bizi yıldırmadı ve ilerimizin daha aydınlık, parlak, müreffeh yarınlar olması için çalışmalarımıza son hız devam ediyoruz. Sizler,  bu hedefin içinde yol alan eğitim orduları ve neferleri olarak elinizden geleni yapacağınızı inanıyoruz. Bu hedef içinde bir nokta kadar dahi olsanız büyük önem arz edersiniz. Küçük bir noktanın dahi çok büyük önemi vardır. Hepimize çok büyük görevler düşüyor. Herkes görev yerinde en iyisini yapmaya çalışmalıdır.Çevrenize 15 Temmuz Fetö darbe girişimini en iyi şekilde anlatın.Ülkemizin ne büyük tehlike atlattığından bahsedin.”dedi.

      1071 de Alpaslan’la birlikte Anadolu Türk yurdu olmuştur  diyen Cırıt ,şunları kaydetti:”Bu vatan kolay vatan olmadı şehitler vererek  oldu. Hainler şunu unutmasınlar ki bu insanlar vatan için şehit olmuştur. Allah birliğimizi bozmasın ülkemiz kalkındırmak nasip etsin bizim bu vatandan başka yaşayacak yerimiz yok çevremizdeki ülkelerin vatandaşları Türkiye’ ye hayran, Türkiye de yaşamak istiyorlar. Bizim içimizdeki hainler ise ülkemizi bölmek istiyor.Bu hainlere fırsat vermiyeceğiz.Çalıştığımız yerde vatandaşları bilinçlendirelim.Onlara vatan sevgisi aşılayalım birlik beraberlikten bahsedelim vatan millet bayrak din kavramlarını öretelim unutmayın bu vatan yıkılırsa, bu bayrak inerse bütün Müslüman devletler ,Türk devletleri yıkılır çünkü biz güçlü büyük devletiz büyük Türk milleti  herkse 15 Temmuzda  gereken dersi vermişti. 2017 yılının ilk başında yeni binada görev yapacaksınız.Problemlerinizi sıkıntılarımızın biliyorum halletmeye çalışacağım fedakarca çalışıyorsunuz ilimizin en iyi şekilde dışarıda temsil ediyorsunuz.”

 

            Daha sonra Halk Eğitim Merkezinden sorumlu müdür yarımcısı Mehmet Tüzen başkanlığında 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında yapılacak çalışmalar ele alındı.

06-10-201606-10-201606-10-201606-10-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.