IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , Yapımı Devam Eden Okulları Denetledi

         Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , Yapımı Devam Eden Okulları Denetledi                 Iğdır  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , ilde yapımı devam eden okullarda incelemelerde bulunarak yeni dönemdeki eğitim öğretime hazırlanması için yüklenici firma yetkililerine talimat verdi.   
         Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , Yapımı Devam Eden Okulları Denetledi

         Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , Yapımı Devam Eden Okulları Denetledi

 

               Iğdır  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , ilde yapımı devam eden okullarda incelemelerde bulunarak yeni dönemdeki eğitim öğretime hazırlanması için yüklenici firma yetkililerine talimat verdi.
                Yapımı devam eden okulları yerinde ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ve  şube müdürü Hüseyin Kıran,ilde yapımı devam eden okullarda incelemelerde bulundu.

                Iğdır’da okul sorununun çok aza indiğini ifade eden Hakan Cırıt, “Iğdır’da okuyan öğrencilerin hangi zorluklarla karşılaştıklarını gayet iyi biliyoruz. Iğdır’ın önümüzdeki 20  sene içerisinde eğitim fiziki altyapısını çözecek binalarımızı programa koyduk. Çoğu şu anda faal hale geldi. İnşaat halinde birçok okulumuz var. Bunun yanında 2016-17  yılı programına alınan çok güzel tesislerimiz var. Hemen en kısa zamanda bunların da ihalesi yapılacak. Türkiye’nin en büyük projelerinden olan bir tane okulumuz yapılmaktadır. Okullarımızdan ikisi  2016-2017 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecektir. Bunlardan biri Halfeli caddesinde yapımı süren 16 derslikli 200 öğrenci yurdu olan 5 milyona mal olacak olan Kız İmam Hatip Lisesidir.600 bin tl ‘ye Yaycı köyüne 4 derslikli ilkokul yaptırılıyor.”dedi.

             Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ve  şube müdürü Hüseyin Kıran daha sonra  yapımı süren Enginalan köyündeki  16 derslikli Zihinsel Engelliler okulu ve yemek hanesinin gezerek inşaat hakkında bilgi aldı.

 

           İlde yapımı devam eden okulların biran önce 2016-2017 eğitim öğretime hazırlanması için denetlemelerini sürdüreceği ifade eden Cırıt,”Yeni eğitim öğretim yılına okul sorunu olmadan girmek istiyoruz. Bu yıl öğrencilerimizin  sorunsuz bir eğitimi için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Şimdiden yeni yapılan ve yapılacak okullarımız Iğdır halkına hayırlı ve uğurlu olsun “şeklinde konuştu.

23-06-201623-06-201623-06-201623-06-201623-06-201623-06-201623-06-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.