IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT,”KADINLARIMIZ AİLE BİRLİĞİMİZİN TEMEL TAŞIDIR”

 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT,”KADINLARIMIZ AİLE BİRLİĞİMİZİN TEMEL TAŞIDIR”              Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.      
 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT,”KADINLARIMIZ AİLE BİRLİĞİMİZİN TEMEL TAŞIDIR”

 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT,”KADINLARIMIZ AİLE BİRLİĞİMİZİN TEMEL TAŞIDIR”

             Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

          Cırıt, mesajında   Kadınlarımız aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Aile birliğimizin temel taşıdır.Ülkemizin gelişmesi ve çağdaşlaşmasında büyük emekleri bulunan kadınlarımız, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesidir. kadınlarımız toplumumuzun yapısını güçlendirip şekillendirerek, aile birliğinin en önemli unsuru olarak daima özverinin, sevginin kaynağı olmuş ve Anadolu’da sonsuza dek yaşanacak birlik ve beraberlik ruhunu tesis etmede öncü olmuşlardır. Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan sayısız kahraman Kadınlarımız Cumhuriyetimizin kurulması ve demokrasinin gelişmesiyle eğitim, sağlık, yasama, yürütme, yargı, spor, sanat ve bilimden iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiş, modern Türkiye’nin simgesi ve Cumhuriyetimizin en büyük  teminatı olarak toplumsal yaşamda yerini almıştır.”dedi.

          Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,mesajında şu görüşlere yer verdi:”   Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder ATATÜRK, “Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Kadınlarımız savaş hayatında, tarım hayatında, maişet hayatında erkeklerimizle, yarım adım geride kalmayarak yürüdüler” demek suretiyle toplum içinde kadınlarımızın önemine değinmiş ve Türk kadınını birçok dünya devletinden önce medeni ve siyasi haklarına kavuşturarak, kadınlara verdiği önemi ve değeri göstermiştir. Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri, kadınların özgürlüğü, saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmektedir. Bu husus göz önüne alındığında aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek yalnızca kadınlarımızın değil, tüm toplumun sorumluluğudur. Dünya kadınlar gününde kurtuluş savaşımızın simgesi NENE HATUNU, Mısır´ da demokrasi simgesi ESMA´yı, Filistin´de çocuklarını İsrail zulmünden koruyan çocuklarına sarılmış anneleri, Suriye´den mülteci olarak kaçmaya çalışan ve Akdeniz sularında evlatlarına  sarılarak ölen anneleri Karabağ’da topraklarına hasret ölen anneleri ve ayrıca evlatlarını vatanımızı korumaları için askere gönderip TÜRK BAYRAĞINA sarılmış şehit olarak toprağa veren “Vatan Sağolsun “diye haykıran elleri öpülesi şehit annelerini,15 Temmuz darbe girişiminde tankların önüne yatan asil Türk kadınını unutmayacak unutturmayacağız...”

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.