IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hafta Sonu Kurslarını Denetledi

Milli eğitim müdürümüz Müdürlüğümüzce açılan yetiştirme kursları ile Aday Öğretmenlere yönelik verilen Temel Eğitim Kursunu denetledi. 
Milli Eğitim Müdürümüz Hafta Sonu Kurslarını Denetledi

Milli eğitim müdürümüz Müdürlüğümüzce açılan yetiştirme kursları ile Aday Öğretmenlere yönelik verilen Temel Eğitim Kursunu denetledi. Müdürümüz Hakan CIRIT, 2 Ekim 2014 Pazar günü önce İnönü Ortaokulunda açılan yetiştirme kursunu denetledi. Okul Müdürü Rahim AKTAŞ ve öğretmenlerle görüşen Müdürümüz, daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle kurs hakkında  konuştu. Müdürümüz Hakan CIRIT, öğrencilere bakanlığımızın bu yeni uygulaması ile artık kurslarımızın okullarımızda ücretsiz bir şekilde verileceğini ve ailelerinin artık dershaneye para ödemeyeceklerini dile getirerek, öğrencilere bu kurslardan memnun olup olmadıklarını sordu. Öğrenciler öğretmenlerinin çok ilgili olduklarını ve memnun olduklarını dile getirdi.  Müdürümüz Hakan CIRIT daha sonra kurstan ayrılarak ilimize Eylül ayında atanan aday öğretmenlerin Temel Eğitim Kurslarını aldıkları okullara geçmiş ve burada öğretmenlerle tanışmıştır. Aday öğretmenlere kutsal bir göreve başladıklarını ve ilk atama yerlerini hiç bir zaman unutamayacaklarını dile getirmiştir. Müdürümüz öğretmenlere “Öğrencilerimizin sizlerin ilgi ve bilgilerine ihtiyacı var, sizler onların öğretmenleri olduğunuz kadar onlara yeri geldiğinde birer abi, abla olacaksınız. Bu anlamda ben başta olmak üzere müdürlüğümüzdeki bütün kapılar size açıktır. El birliği ile İlimizdeki Eğitim Kalitesini artırmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.  

 

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.