IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN CIRIT VE İKİ ÖĞRETMEN BAŞBAKANIMIZLA İFTAR YEMEĞİ YEDİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN CIRIT VE İKİ ÖĞRETMEN BAŞBAKANIMIZLA İFTAR YEMEĞİ YEDİ                     Başbakan Binali  Yıldırım’ın , Çankaya Köşkü´nde 81 ilden gelen öğretmenler onuruna verdiği iftar yemeğine İlimizden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Şehit yakını öğretmen Özcan Yalcın ile Gazi yakını Sümmeye Akyüz  katıldılar.    
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN CIRIT VE İKİ ÖĞRETMEN BAŞBAKANIMIZLA İFTAR YEMEĞİ YEDİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN CIRIT VE İKİ ÖĞRETMEN BAŞBAKANIMIZLA İFTAR YEMEĞİ YEDİ

                    Başbakan Binali  Yıldırım’ın , Çankaya Köşkü´nde 81 ilden gelen öğretmenler onuruna verdiği iftar yemeğine İlimizden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Şehit yakını öğretmen Özcan Yalcın ile Gazi yakını Sümmeye Akyüz  katıldılar.

                   Başbakan Binali Yıldırım, iftar yemeğinde  ramazan ayının huzur, mutluluk içinde, bereket dolu geçmesini diledi.

           Aşık Mahzuni Şerif´in, "Öğretmenim" adlı şiirinin, "Adaletin a harfini sen yazdın. Zorlukları sen öğrettin, sen çözdün. Hesabı keşfettin, atomu ezdin. Sana tüm engeller kul öğretmenim." dörtlüğünü okuyan Yıldırım, "Bir sevgi ancak bu kadar güzel, bu kadar içten anlatılır. Bu topraklarda yetişmiş kıymetli ozanımıza bu vesileyle Allah´tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

               Öğretmenlerin, ülkenin aydınlık geleceğini inşa ettiklerini, Türkiye´nin geleceği olan gençleri eğittiklerini dile getiren Yıldırım, bunun bir örneğinin Fatih Sultan Mehmet´te de açıkça görüldüğüne dikkati çekti. Başbakan Yıldırım, Sultan 2. Mehmet gibi büyük bir Fatih´in, Akşemseddin gibi bir öğretmen sayesinde bir çağı kapatıp, yeni bir çağın kapılarını araladığını söyledi.

- "SİZLER BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ"

İstanbul´un fethinin 564. yılının kutlandığı bugünlerde Sultan Fatih ve onu yetiştiren hocası Akşemseddin´i rahmetle yad ettiğini söyleyen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Bugüne kadar bu güzel yurdumuza, bu topraklara eser kazandıran, değer üreten her bir isim, sizler gibi kıymetli öğretmenlerimizin elinde şekillenmiş, sizlerin elinde yetişmiştir. Üstlendiğiniz bu görev, sizlerin ve öğretmenlik mesleğinin değerini tarif edilemez bir noktaya taşımaktadır. Yetiştirdiğiniz nesiller ülkemizin yarınlarıdır, en kıymetli hazinelerimizdir. Bütün öğretmenlerimiz, sizler bizim başımızın tacısınız. Bugün aramızda olan siz değerli öğretmenlerimizin her biri bulundukları illerde başarılı çalışmalara imza attınız. En zor zamanlarda dahi mücadeleden vazgeçmediniz. Ardahan´da, Van´da, Mardin´de, Şırnak´ta, İzmir´de kısacası memleketin dört bir yanında ülkemiz için akıl teri, alın teri dökmeye devam ediyorsunuz. Vatanına, milletine hayırlı, gelecekte ülkemizi en iyi şekilde yetiştirecek öğrenciler yetiştiriyorsunuz."

            İftar programında 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ile darbe girişiminde gazi olan öğretmenlerin de bulunduğunu anlatan Yıldırım, "Bu vatan için hayatını gözünü kırpmadan veren, memleketimizin, milletimizin birliği, bayrağımız, mukaddesatımız için şehit düşmüş bütün şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Onları bu mübarek gecede şükranla minnetle yad ediyorum. Aynı şekilde gazilerimize Allah´tan hayırlı güzel ömürler diliyorum." şeklinde konuştu.

             Öğretmenlerin, Türkiye´nin dört bir yanında gençleri yetiştirmek için bin bir zorlukla mücadele ederek çalıştıklarını, gayret ettiklerini, çeşitli fedakarlıklar gösterdiklerini vurgulayan Yıldırım, "Öğretmenlik mesleği hakikaten kutsal bir meslek. Eşim öğretmen, dolayısıyla ben öğretmenliğin ne demek olduğunu az çok biliyorum." ifadesini kullandı.

          Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü´nde bir araya geldiği iftarda, öğretmenliği hiçbir zaman görev veya iş olarak görmediklerini belirtti.

                    "Oku" emriyle başlayan medeniyetin mensupları olarak eğitimin kıymetini bilerek ülkeyi yönettiklerini ifade eden Başbakan Yıldırım, bu nedenle eğitime en büyük kaynağı ayırdıklarını vurguladı.

- "YALNIZ DEĞİLSİNİZ, HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"

Yıldırım, öğretmenlerin şartlarını daha da iyileştirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirterek, "Devletimizin imkanları nispetinde gereken her türlü iyileştirmeyi yapacağız." diye konuştu.

Her gün yeni okullar açmanın, eğitim ordusuna yeni neferler kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Başbakan Yıldırım, "İnşallah önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız. Bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz. Daima bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya ve birlikte Türkiye olmanın gayreti içinde olacağız. Mutluluğumuzu, sevgimizi, başarılarımızı paylaşarak çoğaltacağız." dedi.

Cemil Meriç´in "En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir" sözlerini anımsatan Yıldırım, öğretmenlerin görevlerini büyük bir fedakarlık, emek ve sevgiyle yaptığını söyledi.

 

Başbakan Yıldırım, sevgiyle kazanılan her bir çocuğun ülkenin geleceğine giden yolda atılan büyük bir adım olarak nitelendirerek, "Bundan sonra da bu mübarek topraklarda sevgiyi çoğaltmak, dostlukları artırmak, düşmanlıkları azaltmak için gayret edeceğiz. Ülkemizin her köşesine umut, sevgi ve kardeşlik götürmek sizin en önemli göreviniz. Bizler adına, okuttuğunuz yavrularımızın yanaklarından öpün, sınıflarınızda sevgiyi yeşertin, okullarınızda kardeşlik iklimini hakim kılın. Köylerimize, bulunduğunuz ilçelere birliği, beraberliği, vatan, bayrak, millet sevgisini aşılamayı ihmal etmeyin. Hiçbiriniz yalnız değilsiniz, bizler her zaman sizin yanınızdayız." ifadelerini kullandı.

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.