IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN GÖNEN'İN 19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

                    MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN GÖNEN'İN 19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI                            Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen 19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.  
                 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN GÖNEN'İN 19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

                    MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN GÖNEN'İN 19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

                           Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen 19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

                           Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen mesajında şu görüşlere yer verdi."19 Mayıs 1919 "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" diyen  büyük önder Atatürk  ile yürüyen bir halkın, onur mücadelesinin başlangıç zamanıdır.Bugün Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusu, birlik ve beraberlik ruhu ile Samsun'da başlayan ve dalga dalga tüm yurda yayılan Kurtuluş ateşinin ve direnişinin öyküsüdür.19 Mayıs; geçmişi, tarihin çok eski devirlerine dayanan milletimizin yeniden doğuşunun simgesidir."

                        Hem ülkemizin gençlerine hem de Serhat Şehrimiz Iğdır gençlerine ülkemizin bağımsızlığını korumak noktasında büyük görevler düşmektedir diyen Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen," şunları kaydetti:".Sevgili gençler; Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Cumhuriyeti Atatürk  sizlere emanet etmiştir.  Onu sonsuza kadar korumak en önemli göreviniz olmalıdır. Ülkemizi bilgi ve teknoloji çağı olarak adlandırılan 21. Asırda çağdaş bir toplum haline getirmek için var gücünüzle çalışınız. Şanlı tarihimizi kanları ve canları ile yazanları unutmayınız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkınız. Ülkemizin fertleri arasında sevgi, saygı, iyi niyet ve hoşgörüyü esas alan bir anlayışı benimseyiniz. Sizlere güvenimiz tamdır.Ben de gençlerimizin bu vatana her daim hizmet edecekleri inancıyla "ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI"nı kutluyor ve başta Cumhuriyetimin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşı'nın bütün kahramanlarını, rahmet, saygı ve şükranla anıyorum."

19-05-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.