IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUZLUCA 100. YIL ANADOLU LİSESİ BİLİM FUARI AÇILDI

TUZLUCA 100. YIL ANADOLU LİSESİ BİLİM FUARI AÇILDI              Iğdır’a bağlı Tuzluca ilçesi 100. Yıl Anadolu lisesinde Tubitak bilim fuarı açıldı.
TUZLUCA 100. YIL ANADOLU LİSESİ BİLİM FUARI AÇILDI

TUZLUCA 100. YIL ANADOLU LİSESİ BİLİM FUARI AÇILDI

             Iğdır’a bağlı Tuzluca ilçesi 100. Yıl Anadolu lisesinde Tubitak bilim fuarı açıldı.

            Okul bahçesinde kurulan İki gün sürecek fuarı okul öğrencileri gezecek ve öğrencilerin daha çok proje hazırlamaları için projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunulacak.

            Fuarın açılışına Iğdır Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Müdür yardımcısı Ahmet Gelal,, İlçe Milli Eğitim Müdürü Latif Oğur  şube müdür Aziz Akar,Okul müdürü Turgay Otay, okul idarecileri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

             Açılışta konuşan  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında düzenlenen protokol ile Türkiye’de 2 bin okulda bilim fuarı  düzenleniyor.. 100. Yıl Anadolu Lisesi idareci , öğretmenleri, proje koordinatörü ve öğrencileri kutluyorum. Bilimsel fuarlar önemlidir. Bilimsel düşüncelerin gelişmesi, bilimsel düşüncenin genç nesillere aktarılması, özgüven kazandırılması, bilimsel teknikleri kazanması gibi çok etkileri var. Ülke açısından güzel tarafı medeni seviyesi belirlenen toplumlar bilimi tüketen değil üreten toplumlardır. Sizin bu faaliyetleriniz bilimi üretme noktasında olduğu için sizler ülkede lokomotif insanlarsınız.” diye konuştu.

            İlçe Milli eğitim Müdürü Latif Oğur’da , “TÜBİTAK Bilim Fuarı ile eğitimde gençler üzerinde oluşan yarışma baskısının ortadan kaldırılarak, bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara genç aklıyla çözümler sunulması ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak, yaşayarak öğrenilmesinin amaçlanıyor..” Dedi.

 

               Okul Müdürü Turgay Otay,, “ 16 proje hazırladık 32 öğrenci 7 öğretmen görev aldı.. Amacımız öğrencilere projelerin önemini göstermek ve araştırma tekniklerini öğrencilere öğretmektir. Öğrencilerin derslere bakış açısını değiştirmek ve öğrenci öğretmen ilişkisini güçlendirmektir. Bu arada gençlerimize fırsat verdiğimiz ve büyükleri olarak rehberlik ettiğimiz takdirde çok ilginç ve önemli araştırma konularına girdiklerini müşahede ettik. Bu amaçla okulumuzda yaptığımız çalışmalarla, öğrencilerin projelere ilgi duymasını sağlamak, onları bir üst öğretim kurumuna hazırlamak, bilimsel okuryazar düzeyine ulaştırmak, analiz, sentez ve değerlendirme yapabilen bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamak, öğrencilere gerekli desteği vermek, girişimci bir ruh kazandırmak ve öğrencilerin ileriki öğrenim hayatlarında daha aktif olmaları ile kişisel gelişimi için önemli bir rol üstleneceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

24-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-2017

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.