IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN KARNE TÖRENİNE KATILDI IĞDIR’DA 52 BİN ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN KARNE TÖRENİNE KATILDI IĞDIR’DA 52 BİN ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ       Iğdır’da 52 bin öğrenci karnelerini alarak tatile girdi.
VALİ AHMET TURGAY ALPMAN KARNE TÖRENİNE KATILDI  IĞDIR’DA 52 BİN ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ

VALİ AHMET TURGAY ALPMAN KARNE TÖRENİNE KATILDI

IĞDIR’DA 52 BİN ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ

      Iğdır’da 52 bin öğrenci karnelerini alarak tatile girdi.

        Birinci dönemin sona ermesi  nedeniyle merkez Şehit Emin Güner İmam Hatip Ortaokulu ve  Kurtuluş Ortaokulu)nda karne töreni düzenlendi.

   Karne dağıtım törenine Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman, Milli Eğitim Müdür vekili ve yardımcısı Murat Aydoğdu,  şube müdürleri, Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz,  öğrenci velileri katıldı.

               Ana sınıf ve ikinci  sınıfta karne dağıtımı yapıldı. Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman “Bir eğitim ve öğretim dönemini daha geride kaldı. Siz değerli öğrencilerimiz bu gün dönem boyunca çalışmalarınızın ve emeklerinizin karşılığını alacaksınız.  Okuyarak devletimize ve milletimize hayırlı bir bireyler olacaksınız. Bu konuda Öğretmenlerimizin çocuklarımızı yetiştirmede emeği çoktur. Sizlerin yetiştirdiği bu eserler ülkemizin geleceğini şekillendirecektir.”diyerek öğrencilerle sohbet etti. 

                 Velilerle de sohbet eden Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman, Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Aydoğdu, öğrencilerle hatıra fotoğraf çektirdi.

                 Karne töreninde konuşan Kurtuluş Ortaokulu Okul Aile birliği başkanı M. Nuri Turan, Bu gün karne sevincini çocuklarımızla birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımız çok kaliteli bir  ortamda eğitim görmekteler. Bu eğitim ortamını sağlayan Sayın Valimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Okul yönetimine ve özelikle 2-B Sınıfı öğretmeni Çiğdem Aygün Parlak, a teşekkür ediyorum. dedi.

20-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-2017

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.