IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ENVER ÜNLÜ OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ ENVER  ÜNLÜ OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ              Iğdır valisi Enver Ünlü başkanlığında okul güvenliği, uyuşturucuyla mücadele ve okul servisleri konulu toplantı gerçekleştirildi.    
VALİ ENVER  ÜNLÜ OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ ENVER  ÜNLÜ OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

             Iğdır valisi Enver Ünlü başkanlığında okul güvenliği, uyuşturucuyla mücadele ve okul servisleri konulu toplantı gerçekleştirildi.

    Iğdır valisi Enver Ünlü,Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur  Iğdır’ da görev yapan okul müdürleri ile bir araya geldi.

               Vali Enver Ünlü; eğitim-öğretim döneminin huzur, güven içerisinde başarılı bir şekilde geçmesini sağlamak, öğrencileri uyuşturucu ve terör tuzaklarına karşı korumak ve var olan sorunlara çözüm bulmak amacıyla il genelindeki okul müdürlerine hitaben bir konuşma yaparak                                                                 okulunuza ve öğrencilerinize sahip çıkın sorumluluğunuz çok büyük dedi.

 
             Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda  konuşan Vali Enver Ünlü, “Hepimizin ortak amacı geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her türlü tehlike ve riskten korunması için tedbirler almak, eğitim hayatlarında başarı sağlamalarına katkıda bulunmak ve onları geleceğe güvenle hazırlamak. Bu noktada hepimize önemli görevler düşüyor. Eğitim bizim için çok önemli, devletimiz kaynakları dan bu alana çok önemli bir pay ayırıyor. Çocuklarımızın geleceği için aldığımız tedbirlerin uygulanmasında asla taviz vermeyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

            Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur’da , geçmiş toplantıda kararlar alındığını ve uygulanmaya koyulduğunu dile getirerek, "Okullarla ilgisi olmayan kişilerin okul çevresine yaklaştırılmamaları konusunda bir karar almıştık. Okulların dağılma saatinde öğrenciler eğer birine teslim edilmesi gerekiyorsa, bu kişinin ailesi olması gerekiyor. Çünkü kötü niyetli insanların kol gezdiği günümüzde, çocuklarımızı tanımadığımız yabancı kişilere teslim ettiğimizde kötü alışkanlıklara yakalanma durumlarının daha fazla olduğu görülüyor. Eğitim öğretim saatleri içinde öğrencilerin kesinlikle dışarıya bırakılmaması gerekir.Bunun yanında okul kantinlerinde ve diğer yerlerde çalışan insanların güvenlik soruşturmalarının detaylı bir şekilde yapılması kararı alındı. Özel servis ve taşımalı eğitim ile ilgili bir takım kararlar aldık. Allah´a şükür çoğunu diğer kurum ve kuruluşlarımızla yaptığımız işbirliğiyle uygulamaya koyabildik. Okul çevrelerinde bulunan mekruh binalar ile ilgili bir kararlar aldık. İnternet kafeler ile ilgili kararlar aldık.uyguluyoruz.Şimdiye kadar bir sıkıntımız olmadı.Yinede tedbiri elden bırakmayalım.okullarımızda güvenlikçiler var onlar gerekli tedbirleri alıyorlar. Müdürler olarakta güvenlik konusuna dikkat edelim.Giriş çıkış saatlerinde okulumuzun dış kapısında olalım.Öğrenci okuldan ayrılmadan hiçbir idareci ve nöbetçi arkadaşımız okuldan ayrılmasın.”dedi.

         Daha sonra  Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda önümüzdeki dönemde yapılması gereken konular, okul servisleri, okul çevre güvenliği, öğrenci, öğretmen ve veli arasındaki ilişkiler ve okul müdürlerine düşen görev ve sorumlulukların  ele alındı .

12-12-201812-12-201812-12-201812-12-201812-12-2018

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.