Haberler ZİYA GÖKALP ORTAOKULU BAHARIN GELİŞİNİ MÜJDELEYEN NEVRUZ’U KUTLADI

ZİYA GÖKALP ORTAOKULU BAHARIN GELİŞİNİ MÜJDELEYEN NEVRUZ’U KUTLADI

Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencileri, velileri ve öğretmenleri, baharın gelişini müjdeleyen Nevruz´u kutladı.

    Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencileri, velileri ve öğretmenleri, baharın gelişini müjdeleyen Nevruz´u kutladı.

    Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, okul bahçesinde ateş yakılmasıyla devam etti. Okul bahçesinde ateş yakıp üstünden atlayan öğrenciler, Nevruz´u anlatan şiirler okuyup, türküler eşliğinde halay çekti.

    Ziya Gökalp Ortaokulu’nda Nevruz Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Okul bahçesinde toplanan öğrenciler, okul müdürü Mehdi YALÇIN tarafından yakılan ataşen üzerinden atlayıp, çeşitli türküler eşliğinde halay çektiler. Öğrencilerin doyasıya eğlendiği Nevruz Kutlaması´nda Okul Müdürü YALÇIN, öğrencilerle de yakından ilgilendi. Öğrencilerin çektiği halaylara eşlik eden ve öğrencilerle birlikte oyunlar oynayan YALÇIN, etkinliklerini imkânlar doğrultusunda her yıl yapacaklarını söylediler.

    Günün anlam ve önemi hakkında konuşan Müdür Yardımcısı Ayşegül MANG GÜVEN; nevruz kutlamalarının örf, adet ve geleneklerimize göre geçmiş yıllardan itibaren her yıl kutlandığını vurguladılar. Etkinlikte unutulmaz bir gün yaşamanın tadını çıkaran öğrenciler ve veliler, kendilerine bu imkânı sunan okul yönetimine de teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

    Ayrıca öğrenciler Nevruz Bayramı´nı birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

genelgenelgenelgenelgenel

 Yayın:24.03.2013 - Güncelleme:25.03.2013 - 15:23 - Görüntülenme:588