IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor.

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor.

 

Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri görsel sanatlar ve müzik öğretmenlerinin koordinasyonunda Iğdır Meslek Teknik Anadolu Lisesi, Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile 70.yıl Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine resim çizmeyi ve müzik eserlerini icra etmeği öğretiyorlar.

Sanatla ilgilenmekten çok hoşlanan meslek lisesi öğrencileri eğitim zamanını dört gözle bekliyorlar. Çevirim içi olarak başlayan eğitimler zaman zaman Güzel Sanatlar Lisesinde yüz yüze de devam edebiliyor. Velilerinin izinleriyle eğitime katılan öğrenciler yaptıkları işten çok zevk aldıklarını, öğrendiklerini gelecekte de uygulayarak devam etmek istediklerini, sanatla uğraşmanın çok zevkli bir iş olduğunun farkına vardıklarını, bu yolla hem sosyal hayatta daha etkin bir şekilde katıldıklarını, hem de hayatlarındaki bir boşluğu güzel şeylerle uğraşarak doldurduklarını ifade ediyorlar. Mesleki eğitim öğrencileri hayatın çok yönlü olduğunu bu sayede öğrenmiş olduk bizler de eğitim gördüğümüz meslek alanlarının dışında yeteneklerimizin olduğunu fark ettik. Bu yeteneklerimizi fark etmelerini sağladıkları ve icra etme konusunda kendilerine yardımcı oldukları için Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ettiklerini ve minnet duyduklarını söylediler.

Yapılan çalışmalar Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü nün "1000 Okul Sosyal etkinliklerde buluşuyor " Projesi kapsamında hazırlan program çerçevesinde yürütülüyor. Mart ve Nisan aylarını kapsayacak şekilde iki aylık bir süreyle devam edecek olan eğitimlerin tamamlanmasından sonra, hem resim hem de müzik dallarında yarışmalar yapılarak dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

İlk üç dereceye girenler ayrıca Türkiye genelindeki yarışmaya da katılacaklar. Yarışma eserleri video çekimi yapılarak yarışmaya katılacaklar. Ayrıca katılımcı bütün öğrencilere katılım belgeleri dağıtılacak.


05-04-202105-04-2021

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.