IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. ULUSAL ÇOCUK RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

   2. ULUSAL ÇOCUK RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ                Iğdır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, bakanlığın düzenlediği “2. Ulusal Çocuk Resim Yarışması”nda dereceğe giren öğrencilere ödül verildi.           
  2. ULUSAL ÇOCUK RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

 

 2. ULUSAL ÇOCUK RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

               Iğdır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, bakanlığın düzenlediği
“2. Ulusal Çocuk Resim Yarışması”nda dereceğe giren öğrencilere ödül verildi.
             Iğdır il Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen ödül töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Sizleri tebrik ödüyorum. Her gün tükettiğimiz gıda konusunda resim yarışmasında dereceğe girdiniz. Bu  şekilde herkesin bilinçli olması lazım. Bu başarınızı ailenize borçlusunuz. Ailenizin sözünü dinleyin ve başarılı olun ”dedi.       

      Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Eraslan, çocukların gıda güvenliği bilinci kazanması anlamında projenin önemli olduğunu ifade etti. Eraslan,açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“Bakanlığımızca genç nesillerin resim üzerinden gıda güvenirliğine dair birikimlerini, beklenti ve hayallerini yansıtılabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturmak ve kamuoyunda gıda güvenilirliğini ile ilgili farkındalık geliştirmek amacıyla Milli eğitim Bakanlığı ve proje sponsor kuruluşu Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayileri ve Üretici Birliği (SETBİR) işbirliğinde ilkokul 2-3 ve 4 sınıf öğrencileri için ‘Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda Çocuk Resim Yarışması’ düzenlendiğini ifade ederek yarışmada dereceğe giren öğrencileri tebrik eder, başarıların devamını dilerim.”

 

       Yarışmada Birinci olan Kurtuluş İlkokulu 3-İ sınıfı öğrencilerinden Murat Arda Bayat,İkinci Mimar Sinan İlkokulu 4-A sınıfı öğrencilerinden Rabia Akgün,Üçüncü Mimar Sinan İlkokulu 4-A sınıfı öğrencilerinden Zeynep Buse Sarcan’ın ödülleri tabletler İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Hüseyin Eraslan tarafından verildi.

17-06-201617-06-201617-06-201617-06-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.