IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara  armağan edilen ve bu yıl 95. kez düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlimizde coşkuyla kutlandı. Tören  saat 09.00’da,  Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT tarafından Atatürk Anıtına çelek sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlamalara Zübeyde Hanım Bulvarında devam edildi. Törende açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine

 

Milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi.

 

İşte o diriliş ruhu, vatan, millet ve İslam sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı dedi. Tören daha sonra yöresel halk oyunları ve minik öğrencilerin muhteşem gösterileriyle devam etti.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.