IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  önderliğinde, tüm imkansızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız, büyük ve eşsiz bir destandır.  Bu zafer, onu kazanmak için kendi hayatlarından vazgeçen korkusuz  bir milletin, Cumhuriyet'le taçlandırdığı bir zaferdir. Türk ulusunun tarihinin en büyük dönüm noktalarından birisi olan  Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirme inancının temel dayanağı olmuştur.

 Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet idaresi, insanı ön planda tutan bu anlayışla, devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma şuuru geliştirilmiş, insanlığın ortak değeri olan medeniyetin gelişimine büyük katkılar sağlanmıştır. Dünyadaki hızlı değişimleri takip etmemiz ve yenilikleri yakalamamız, bizi tek millet, tek devlet, tek vatan yapan yüksek değerlerimize sahip çıkmamıza ve bu değerleri yüceltmemize bağlıdır. Milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

Hakan GÖNEN

Milli Eğitim Müdürü

 

28-10-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.