IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi.

                     3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi.                  3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri çerçevesinde Iğdır Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi bir program düzenledi.               Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Iğdır Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Çetin Şeren yaptı.                        
 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi.

 

                                                 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi.

                              3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri çerçevesinde Iğdır Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi bir program düzenledi.

              Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Iğdır Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Çetin Şeren yaptı.

              Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat  Aydoğdu, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nün en güzel kutlama programlarına imza atan Iğdır Eğitim Uygulama ve İş Merkezi çatısı altında sizlerle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Her yıl olduğu gibi Dünya Engelliler Günü´nün yalnızca bir kutlamadan ibaret olmadığını, aksine bu özel günlerin engelli vatandaşlarımızın ve özel öğrencilerimizin sorunlarına daha fazla eğilmemize, onların daha mutlu bir hayat sürmelerine imkan tanıyarak farkındalık oluşturduğumuza inandık, inanmaya devam ediyoruz. " dedi.

              Aydoğdu,Sizlerle olmanın mutluluğunu her daim yaşadık, yaşamaya da devam edeceğiz. Zihinlerdeki engellerin bir bir kalktığı Iğdır’ımızda çok daha güzel günlerde yine sizlerle bir arada olmayı diliyor, bu güzel programda emeği geçenleri kutluyorum. Eğitim, sevgi ve şefkatin neleri başarabileceğini, öğrencilerimiz hazırladıkları oyunlarla gösterecektir " şeklinde konuştu.

              Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı birbirinden farklı gösteriler ile salonda bulunanlar keyifli anlar yaşarken, okul öğretmenlerin mini konseri ve halk oyunu gösterisi ise oldukça beğenildi. Tören sonunda öğrenciler Iğdır valisi Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü’ye yaptıkları el işlerinden hediye etti.

            Iğdır valisi Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü’ de öğrencilere teşekkür ederek mutlu olduğunu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerin, engelli bireylerin günlük yaşamda karşılaşabilecekleri sorunlara dikkat çekmenin yanında, yeteneklerini sergileyebilmeleri açısından da önemli olduğunu söyledi.

            Daha sonra öğrenciler hazırlamış oldukları, Keloğlan, Karagöz ile Hacivat,Sevgi çiçekleri rondu, Kafkas oyunları ,Hababam sınıfı oyunlarını sergileyerek bol bol alkış aldılar. Türküler ve şiirler okudular.Öğrencilerle hatıra fotoğraf çekilmesi ile program sona erdi.

           Okulun konferans salonunda düzenlenen programa  Iğdır valisi Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü, Melekli Beldesi Belediye Başkanı Ali Varol,İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat  Aydoğdu ,Müdür yardımcısı Ahmet Gelal,şube müdürü Adnan Ok, Sedat Bilir ,Hüseyin Kıran,Memet Tüzen,öğrenci velileri, ve öğretmenleri katıldı. 

06-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.