IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

700 BİN KİTAP ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.

700 BİN KİTAP ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.                   Iğdır ‘da yaklaşık 700 bin ders kitabı okullara dağıtıldı.                 Iğdır İl Millî Eğitim Müdürlüğü il geneline ders kitabı dağıtımını yaparak bitirdi.            
700 BİN KİTAP ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.

700 BİN KİTAP ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.

                  Iğdır ‘da yaklaşık 700 bin ders kitabı okullara dağıtıldı.
                 Iğdır İl Millî Eğitim Müdürlüğü il geneline ders kitabı dağıtımını yaparak bitirdi.

             İMKB Ortaokulu’nda Ücretsiz Ders Kitaplarının dağıtımını öğrencilere yapan İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “2015-2016 eğitim öğretim yılına başladık. Okullarımızı gezerek kitapları dağıtıyoruz.  Bütün okullarımızda  arkadaşlarımız her türlü çalışmayı tamamlayarak eğitim öğretime hazır hala getirmişler. Okulların  müdürü ve idarecilerini güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Geçen yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılının ilk gününde de sınıflarda sıraların üzerinde ücretsiz ders kitaplarını  eksiksiz olarak öğrencilerimize veriyoruz.. Ücretsiz dağıtılan ders kitabı adetlerinde her geçen yıl artış olmakta. İlimizde 2015-2016 eğitim öğretim yılında okullarımıza 689.699 adet kitap dağıtımı yapıldı. İlk ders zilinin çaldığı gün bu kitapların sıralarda hazır olması öğrencilerimiz açısından son derece önemli. Bakanlığımız yetkililerine ve müdürlüğümüzde dağıtımda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Okullarda güzellikler oluşturmak hepimizin görevi. Amacımız çocuklarımızı başarılı bir şekilde geleceğe hazırlamak. Yarınlarımız geleceğimiz yavrularımız tüm bu hizmetleri fazlası ile hak etmektedir. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kitap dağıtım törenine Müdür yardımcıları Ahmet Gelal,Muhittin Yücel,Şube müdürleri Cevdet Parlar,Sedat Bilir,Cabbar Turan,Hüseyin Kıran Memet Tüzen,Adnan Ok  katıldılar.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.