IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AĞAÇ BUDAMA VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALDILAR

AĞAÇ BUDAMA VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALDILAR                          Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü)  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İş kur Müdürlüğü   tarafından açılan  “Ağaç Budama  ve Meyve yetiştiriciliği  kursuna katılanlara sertifikaları düzenlenen törenle  verildi.              
AĞAÇ BUDAMA VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALDILAR

AĞAÇ BUDAMA VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALDILAR    

                     Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü)  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İş kur Müdürlüğü   tarafından açılan  “Ağaç Budama  ve Meyve yetiştiriciliği  kursuna katılanlara sertifikaları düzenlenen törenle  verildi.

                  Kursa devam eden ve başarılı olan 11 kursiyer çiftçiğe  sertifikaları İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü salonunda  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, )  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu,İş kur müdürü Abdullah Can tarafından verildi.

                  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, törende yaptığı konuşmada “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde açılan budama ve Meyve yetiştiriciliği kursuna katılan yaklaşık 33 kişiden devam eden ve başarılı olan 11 kursiyerimizi kutluyorum.  14 gün süren kurs boyunca kursiyerlere pratik ve uygulamalı olarak anlatım yapılmıştır.  Tarım müdürlüğü bahçesinde, değişik bahçelerde ağaç budamasının nasıl ve ne şekilde yapılacağı uygulamalı olarak gösterilmiştir. Özellikle budama kursundaki hedefimiz meyve yetiştiricilerinin daha bilinçli bir çizgi izlemeleri ve birer budama ustası olmalarını sağlamaktır” dedi.

                 Kursa katılanlara İş Kur il müdürlüğü günlük 20 tl para ödemesi yaptığı belirtildi.

25-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.