IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ailemiz Her Şeyimiz, Ağızlar Kirlenmesin”

Iğdır  Merkez Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından İl genelinde uygulanması planlanan “Ailemiz Her Şeyimiz, Ağızlar Kirlenmesin” projesi kapsamında İl Kültür Sarayı konferans salonunda Sevilhan TUNABOYLU KARAOĞLAN tarafından bir sunum yapıldı.
“Ailemiz Her Şeyimiz, Ağızlar Kirlenmesin”

Iğdır’da bulunan orta ve lise öğrencilerine  yönelik olan sunum, iki oturumda gerçekleşti. Programda konuşan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT  ,” ‘Ailemiz Her şeyimiz, Ağızlar Kirlenmesin Projesi’ Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı güzel bir projedir, emeği geçen herkesi kutluyorum. Bugün Türk toplumunu yozlaştırmak için dış güçler ellerinden geleni yapıyor. Gençlerimiz maalesef argo kelimeler kullanıyor. ‘Arkadaşım, dostum veya Allah’ın selamı’ demek yerine ‘Ne haber kanka ‘ gibi kelimeler kullanıyorlar. Bunu önlememiz lazım. Bu projede, ailenin önemini vurgulamak ve çocukları argo konuşmaktan ve yalan söylemekten uzaklaştırıp, ailesi ile bütünleşmiş, başta kendisine ve çevresine daha saygılı, empati kurabilen bireyler olabilmeleri konusunda, öğrencilere rehberlik etmektir. Ailesine sevgi ve saygı ile bağlı, ağzını küfre karşı oruç tutan, yalanı hayatından silmiş örnek anne, baba ve çocuk olabilmek en büyük isteğimiz olmalıdır.” dedi.

 

Özgecan ASLAN cinayetine de değinen İl Milli Eğitim  Müdürü Hakan CIRIT ,”Özgecan kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum. İnsan olmaktan nasibini almamış bu vahşi yaratık, bir genç kızımıza kıymıştır. Buradan annelere ve babalara sesleniyorum. Nasıl kızınıza evden çıkarken ; ‘ kızım akıllı  ol, şuraya buraya gitme, dikkatli ol, şu saatte gel’ şeklinde öğütler veriyorsak, oğullarınıza da  öğüt vermeli  ve ‘Oğlum çevrende gördüğün her genç kız, kadın, bayan  senin kardeşindir, onlara kötü gözle bakma. Onları bir kardeş bir arkadaş gözüyle gör unutma senin de evde bir annen, kız kardeşin var. Annene ve kız kardeşine nasıl kötü gözle bakılmasını istemiyorsan sende başkasına bakma’ demelisiniz. Bizler birbirimize saygı göstermeliyiz. Her fikre saygı göstermeliyiz.” şeklinde konuştu.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.