IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİKAMERLİ ORTAOKULUNDAN BÜYÜK BAŞARI

ALİKAMERLİ ORTAOKULUNDAN BÜYÜK BAŞARI            Iğdır Alikamerli Ortaokulu, Yıldızlar Kız Futbol Takımı Iğdır il birinciliğinin ardından Doğu Anadolu Bölge Birincisi oldu.            Başarılı futbolcular, okul Müdürü Musaddin Kalkan  ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı makamında ziyaret ettile
ALİKAMERLİ ORTAOKULUNDAN BÜYÜK BAŞARI

ALİKAMERLİ ORTAOKULUNDAN BÜYÜK BAŞARI

           Iğdır Alikamerli Ortaokulu, Yıldızlar Kız Futbol Takımı Iğdır il birinciliğinin ardından Doğu Anadolu Bölge Birincisi oldu.

           Başarılı futbolcular, okul Müdürü Musaddin Kalkan  ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı makamında ziyaret ettiler.

          İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,okul yöneticilerini ve sporcuları tebrik ederek başarılar diledi.   

                Hakan Cırıt,”Spor centilmenlik, azim, inanma  işidir.Sizlerde inanarak çalışarak başarıp bölge birincisi oldunuz.Bu büyük bir başarıdır.Emeği geçen herkesi kutlarım. Hem dersleriniz hem de futbol çalışmanızı bir arada götürmeniz başarılı olmanız güzel bir olaydır. İnşallah TEOG sınavında da aynı başarıyı gösterirsiniz. Yapacağınız her sportif faaliyette müdürlük olarak yanınızdayız.”dedi

           Okul Müdürü Musaddin Kalkan  ‘da şunları söyledi:”  Yıldızlar Kız Futbol Takımımız Iğdır ‘da il birincisi ardından da  Doğu Anadolu Bölge Birincisi olmuştur. Iğdır’ı bölgeler arasında temsil etmeye hak kazanmıştır.”Şimdi Mart ayı sonlarında Malatya da Düzenlenecek olan Bölgeler arası turnuvalarına katılacaktır. Hedefimiz Türkiye şampiyonluğudur. Okulumuz 2014-2015 Eğitim- Öğretim yılı içerisinde Kültürel Sosyal ve Eğitim Öğretim alanında başarılı çalışmalar yapmış olup bunlar arasında İlimizde gerçekleştirilen İlk ve Ortaokullar arası Sportif faaliyetlerde 18 tane Kupa kazanarak Doğu Anadolu Bölgesinde Bölge Birinciliği yine Rize ilinde Yıldızlar Futbol müsabakalarında Karadeniz 2. liği, geçen Eğitim- Öğretim yılında TEOG Sınavlarında İl ortalamalarının üzerinde başarı sağlamıştır. Öğretmen ve öğrencilerimizin katkıları ile TUBİTAK Projesinde kapsamında çalışmalar yapmıştır.2015-2016 Eğitim öğretim yılında yine okulumuz İlimizde düzenlenen İlk ve Ortaokullar arası Müsabakalarda 10 tane kupa kazanmıştır”dedi.Milli Eğitim Müdürü Hakan  Cırıt, sporculara Mehmet Akif Ersoy´un Safahat kitabını hediye ederek fotoğraf çektirdi.

14-03-201614-03-201614-03-201614-03-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.