IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU ATATÜRK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE KURAN-I KERİM DAĞITILDI.

ANADOLU ATATÜRK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE KURAN-I KERİM DAĞITILDI.                 Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt"Allah ile Aranıza kimseyi sokmayın"dedi                 Iğdır Milli, Eğitim Müdürlüğünün girişimleri İle Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Anadolu Atatürk Lisesi 9. Sınıf öğrencilerine Kuran-ı Kerim ve mealli dağıtıldı.
ANADOLU ATATÜRK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE KURAN-I KERİM DAĞITILDI.

               ANADOLU ATATÜRK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE KURAN-I KERİM DAĞITILDI.

                Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt"Allah ile Aranıza kimseyi sokmayın"dedi  

              Iğdır Milli, Eğitim Müdürlüğünün girişimleri İle Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Anadolu Atatürk Lisesi 9. Sınıf öğrencilerine Kuran-ı Kerim ve mealli dağıtıldı.

       Okul müdürlüğünce temin edilen 100 adet Kuran-ı Kerim Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, tarafından öğrencilere  verildi.

       Dağıtım öncesi konuşan öğrencilere nasihat eden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,” Bugün üç ayların başladığı mübarek gündür. Kutlu Doğum haftasıdır. Bu haftada peygamber efendimiz anıyoruz. Peygamber efendimiz Allah’ın elçisi, bizim gibi insan fakat Ahlakı Kuran-ı Kerim ahlakı, onu anmak onun gittiği yoldan gitmek ,onun gibi Allaha ibadet etmek, izinden yürümek biz Müslümanların görevidir. Kuran-ı Kerim de  her şey var. Nasıl davranılmalı,ticaret nasıl yapılmalı gibi her şey Kuran-ı Kerim de var. Kaç yaşına kadar yaşarsak yaşayalım birde ebedi hayat var öteki hayatta yaşadıklarımızın hesabını vereceğiz. Kuran-ı Kerimin emrettiği gibi yaşarsak öteki dünya da hesap vermemiz kolay olur. Allah diyor ki iki konuda benim karşıma gelmeyin birincisi kul hakkı diğeri ise bana şirk koşmaktır. Diğer yanlışlarınızı tövbe ettiğinizde affederim.  Nasıl dersinize çalışıp sınav oluyorsanız. Öteki dünyada da sınav olacağız. Fakat bu sınavın soru ve cevapları Kuran-ı Kerim’de dir.Tüm yaşantımız boyunca uyacağımız kurallar Kuran-ı Kerimde vardır.Allah bizi sınava tabi tutmuştur.Biz bu sınavı veririz.Yeter ki, biz kalbimizi temiz tutalım ibadetimizi yapalım.Birlik olalım.Bizim için önemli olan sizin Kuran-ı Kerimi okuyup anlamanız onun yolundan gitmenizdir.”dedi

       İslamiyet’te ruhbanlık yoktur.Diyen Cırıt,şunları söyledi:” Kuran-ı Kerimi iyi okuyup anlarsak Allahtan her şeyi isteriz .Anlamazsak herhangi bir şey için şuna buna gidip eteklerine sarılıp beni tövbe ettir senden şunu bunu istiyorum demeyin bu cahil işidir. Allah size şah damarınızdan yakındır. Bana şah damarımdan yakın olan biri için aracı koşmam direk ondan isterim . Bunun için Allah ile aranıza kimseyi sokmayınız. Allah size şah damarınızdan bile yakındır. Rehber istiyorsanız Kuran-ı Kerim size yeter aradığınız her şey Kuran-ı Kerimde vardır. Kuran-ı Kerim biz diriler için inmiştir. Bunun için okuyacağız anlayacağız. Kuran-ı Kerim duvarda asılı olmasın kitaplığınızda olsun. Her an alıp okuyun. “dedi.

       Daha sonra Kuran-ı Kerim ve meallini öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Okul Müdürü Reşat Tali dağıttı.

 

       Öğrenciler de Kuran-ı Kerimi okumayı bildiklerini teşekkür ettiklerini Bu Kuran- kerimi okuyacaklarını belirtiler.

08-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.