IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ FUTBOL TAKIMI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

ARAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  FUTBOL TAKIMI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ                   Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Gençler Erkek Futbol İl Birinciliği müsabakaları sonucunda 1. Olan Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi futbol takımı, Okul Müdürü Ercan Budanur ve Beden Eğitimi Öğretmeni Çağlar Oba  eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı  makamında ziyaret etti
ARAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  FUTBOL TAKIMI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

ARAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  FUTBOL TAKIMI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

                  Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Gençler Erkek Futbol İl Birinciliği müsabakaları sonucunda 1. Olan Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi futbol takımı, Okul Müdürü Ercan Budanur ve Beden Eğitimi Öğretmeni Çağlar Oba  eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı  makamında ziyaret etti.

                      Okul Müdürü Ercan Budanur,1 -4 Mart tarihlerinde Giresun ilinde yapılacak olan bölge futbol müsabakalarına katılmak için gideceklerini 12 takımla yarışacaklarını, gitmeden önce ziyarete geldiklerini söyledi.

                              İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ‘de öğrencileri kazandıkları bu başarıdan dolayı tebrik ederek öğrencilerle bir süre sohbet ederek ,sporda başarılı olan bireylerin aynı zamanda zeki ve çalışkan insanlar olduklarını, bu nedenle hem okul hayatında, hem de spor hayatında başarıyı bir arada yürütebilmenin temel prensibimiz olması gerektiğini ifade etti.

                         Cırıt,“Ben sizlerden gerek sportif başarılarınızla, gerekse akademik başarılarınızla okuldaki diğer arkadaşlarınıza örnek olmanızı istiyorum. Ayrıca 1-4 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak olan grup müsabakalarında başarılar diliyorum “ dedi.

                Öğrencilere nasihat eden Cırıt, şunları söyledi:”Her yarışma önemli, Sosyal faaliyetlere katılın. İlimizi en iyi şekilde temsil edin. Mücadeleyi elden bırakmayın, centilmenliği de . Kazanmanız kaybetmeniz pek önemli değil. Kazanmak için mücadele edin ama centilmenliği elden bırakmayın. Taşkınlık yapmayın. Başaracağınıza inanıyorum. İyi bir spor insanın şahsiyetini geliştirir olgunlaştırır. Hayatta, iki şeyden kaçının zararlı olan içki, sigara, uyuşturucu gibi diğeri de birlik ve beraberliğimizi bozacak olan terörden ,bölücü hareketlerden. Herkesin bir fikri düşüncesi olabilir. Saygı duyun ama vatan, bayrak, millet sevgisinden yoksun olan birliğimiz bozmaya yönelik fikirlerden davranışlardan uzak durun. Hep sevgi ile dolu olun, kimsenin sizi ve ailenizi üzmesine izin vermeyin. Terör ve bölücü fikirlerden uzak durun dersinize çalışın sporunuzu yapın geleceğin milli futbolcusu olun”

29-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.