IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bereket Ormanları“ Alanında Ağaç Dikimi

Iğdır Yeşil Kuşak Kent Ormanı karşısındaki boş alanda oluşturulan “Bereket Ormanları“ alanında düzenlenen etkinliğe Iğdır’daki liselerin ilgisi büyük oldu. 
 “Bereket Ormanları“ Alanında Ağaç Dikimi

Ağaç dikimi öncesi bir konuşma yapan Sayın Valimiz Davut HANER,“ ülke genelinde ´Bereket Ormanları’nın; orman alanların genişletilmesi, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakılması, çocuklara ve gençlere ağaç sevgisinin kazandırılması maksadıyla oluşturulduğunu“ söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine ERDOĞAN´ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan Bereket Ormanı projesine Iğdır İl milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün lise Düzeyindeki öğrencilerimizi seferber ettik. Yapılan konuşmaların ardından hazırlanan fidanlar İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT ve öğrenciler tarafından toprakla buluşturuldu. Programda Sayın Valimiz Davut HANER’in eşi Sema HANER, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine ERDOĞAN’ın gönderdiği hediye fidanları öğrencilerle birlikte toprakla buluşturdu. 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.