IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beslenme Dostu Okullar Projesine katılım şartları anlatıldı.

                                                    Beslenme Dostu Okullar Projesine katılım şartları anlatıldı.                 Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından birlikte yürütülen Beslenme Dostu Okullar Projesinin tanıtım sunumu yapıldı.                       
 Beslenme Dostu Okullar Projesine katılım şartları anlatıldı.

 

                                         Beslenme Dostu Okullar Projesine katılım şartları anlatıldı.

                Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından birlikte yürütülen Beslenme Dostu Okullar Projesinin tanıtım sunumu yapıldı.

                       Iğdır Merkez Kurtuluş İlkokulu Toplantı Salonunda yapılan toplantıda konuşan. Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Okul müdürlerimiz Beslenme Dostu Okul projesine müracaat edecektir.Okulunu bu proje kapsamında hazırlayacaktır.Bu projenin amacı Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir.Bunun için okulunuzu temiz tutacaksınız.Kantinleri sık sık denetleyeceksiniz. Temizlik ve hijyen önceliğiniz olacaktır. Beyaz Bayrak sertifikasına sahip tüm okullarımız Beslenme Dostu Okul Sertifikası alabilmek için proje kapsamında müracaatta bulunabilecektir.”dedi

 

                 Hakan Cırıt, başkanlığında yapılan toplantıya Şube müdürü Süleyman Güneş,Merkeze bağlı okul müdürleri katıldı.

20-12-201620-12-201620-12-201620-12-201620-12-201620-12-201620-12-201620-12-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.