IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT ı makamında ziyaret etti.

        28.02.2015-01.03.2015 Tarihinde İlimizde yapılan halk oyunları İl yarışmasında dört ekiple katılan ve iki birincilik iki de ikincilik kazanan Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT ı makamında ziyaret etti.
Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT ı makamında ziyaret etti.

          28.02.2015-01.03.2015 Tarihinde İlimizde yapılan halk oyunları İl yarışmasında dört ekiple katılan ve iki birincilik iki de ikincilik kazanan Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT ı makamında ziyaret etti. Okul Müdürü Suat VURAL Müdür Yarımcısı İlyas TUZCU usta öğreticiler ve öğrencilerden oluşan halk oyunları ekibi 18-19 Nisanda Kars ilinde yapılacak bölge yarışmalarında desteklerini isteyerek yarışmaya davet ettiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Halk oyunları bir müsabaka dalı olmadığını, bir kültür olduğunu güzel yurdumuzun her yöresinden motifler sunarak ülke zenginliğini ortaya koyduğunu, bu nedenle hem desteklenmesini hem de daha  yaygınlaştırarak bütün okullarımızda sosyal ve kültürel faaliyet olarak etkin çalışmalar yürütülmesi gerektiğini söyledi Ayrıca önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren halk oyunları alanında daha etkin çalışmalar yürütülmesi gerektiğine vurgu yaptı” İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT İstiklal Marşının kabulünün yıldönümü olması nedeniyle öğrenci ve öğretmen arkadaşlara Safahat hediye ederek Mehmet Akif ERSOY u iyi anlamalarını ve çok okumaları gerektiğini söyledi.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.